Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Puchar Europy Juniorów i Mistrzostwa Open Seniorów WKB

Dębica 22-24.11. 2019 .

Brąz dla Magdy Baczewskiej!

Magda Baczewska brązową medalistką Pucharu Europy WKB w Dębicy!!! . Pierwsza walka wygrana z Czeszką przez ippon ( mae geri jodan) a druga przez wazari ( również mae geri jodan) z reprezentantką Iranu. W półfinale uległa zawodniczce z Ukrainy.

Czytaj więcej...

W sobotę 12 października w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów Open  oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Karate Kyokushin.

Zofia Perzan trenująca na co dzień w Małkini zdobyła srebrny medal i tytuł vice mistrza Polski w Karate Kyokushin.

Nasza młoda zawodniczka już w pierwszej walce pokazała, że wie po co jechała blisko 700 kilometrów do Szczecina. Po dwóch celnych trafieniach Zosia wygrała pojedynek przed regulaminowym czasem. Podobny scenariusz walki był w kolejnym starciu. Również wygrana przed czasem. W walce finałowej musieliśmy uznać wyższość Oliwii Małeckiej

25 – 26 listopada w Bukareszcie odbyły  się najważniejsze  zawody karate kyokushin  w Europie, Mistrzostwa Europy Open. Nie ma w nich podziału na kategorie wagowe. W rywalizacji kobiet wzięło udział 12 najlepszych europejskich  zawodniczek, wśród nich była zawodniczka  z Małkini  Maria Jasko.  Mimo, że małkinianka zmagała się z kontuzją nadgarstka postanowiła wystartować  w tych prestiżowych zawodach.

W półfinałowej walce  zmierzyła się z  zawodniczką z Rosji Ksenią Zasoriną, po bardzo emocjonującej  zaciętej walce sędziowie wskazali dogrywkę, w której to Maria okazała się  lepsza, co dało wejście do finału, w którym  zmierzyła się z kolejną zawodniczką z Rosji, aktualną Wicemistrzynią Świata - Elizavetą Iwanova. Po wyrównanej walce sędziowie wskazali jednak wygraną Rosjance. Tym samym Maria potwierdziła swój wysoki poziom stając na drugi stopniu podium.

Na sam koniec turnieju  Maria Jasko dostała  również bardzo ważna nagrodę  BEST SPIRIT, czyli została uznana za zawodniczkę z największym duchem walki turnieju .

Gratulujemy !!!

W dniach 3-4 listopada  zawodniczka  Akademii Karate Yokozuna z Małkini wzięła udział w bardzo prestiżowych turnieju  All Japan Open . Do startu  zakwalifikowało się 12 zawodniczek z Japonii i 4 spoza.  ( 2 z Polski i 2 z Rosji). Mimo, iż Maria już czwarty raz startowała  w Japonii to pierwszy raz  w kategorii Open czyli bez podziału na wagę.

12 listopada br. w Zambrowie odbył się Ogólnopolski Turniej Rodzinny Karate Kyokushin z Okazji Dnia Niepodległości. Pod wodzą  senpai Karoliny Marczak nasi zawodnicy sięgnęli po kolejne sukcesy.

21 października 2017 odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych oraz Mistrzostwa Polski Open w Lublinie. Ostrowski klub Karate Kyokushinkai reprezentowało troje zawodników. Magda  Baczewska, Dominika Wojewódzka obie w kategorii juniorek młodszych do 50 kg oraz Jan Bilwin – junior młodszy do 55 kg.  Rozstawienie naszych  zawodników w drabinkach było niezbyt korzystne. Wszyscy musieli walczyć w repasażach  o wejście do „szesnastki” . Na szczęście cała trójka zwyciężyła swoje walki i mogła przygotować się do walk o wejście do ćwierćfinałów.

W minioną sobotę czwórka naszych zawodników wystartowała na Mistrzostwach Europy Kyokushin w Rzeszowie. Wszyscy wrócili z medalami!!!! Magda Baczewska zdobyła mistrzowskie złoto w kumite juniorów mł. -50 kg, Julia Skwierczyńska została wicemistrzynią Europy w kategorii juniorek - 50 kg. Dominika Wojewódzka wywalczyła brązowy medal w kategorii juniorek młodszych -55kg. Maciej Grabowski w kata juniorów wywalczył brązowy medal. Poziom sportowy turnieju europejskiego był bardzo wysoki i o każdy medal trzeba było ciężko zawalczyć.

7 października w Ciechanowie odbył się 8 Turniej o Puchar Burmistrza. Z naszego klubu wzięło w nim udział 10 zawodników. Rywalizacja stała na bardzo dobrym poziomie i o miejsca medalowe nie było łatwo. Mimo tego dwójka naszych zawodników sięgnęła po złoto:  Zuzanna Pasek w kategorii dzieci młodsze, oraz Wiktoria Pędzich w kategorii . Srebro:  Julia Skwierczyńska  - juniorki -54 kg. Brąz wywalczyli:  Maria Maliszewska - kat. dziewcząt+45 kg,   Malwina Laskowska – juniorki -63 kg, Tomasz Parafiński – dzieci młodsze, Filip Pasek – dzieci -55kg,  Ewa Pasek – dziewczęta -45 kg.

Co roku w Tokio rozgrywane są Otwarte Mistrzostwa Japonii  w kategorii otwartej , to znaczy że wszyscy najlepsi zawodnicy walczą  w jednej kategorii bez podziału na wagę o miano najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika Japonii.

Akademia Karate Yokozuna zaprasza na treningi  we wtorki i czwartki (pierwsze zajęcia 7 wrzesień, w czwartek )