Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Biskup Janusz Stepnowski wydał dekret na mocy którego z dniem 7 czerwca odwołuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. w niedzielę i święta nakazane. Jednocześnie utrzymał ją dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem.

Oto pełny tekst dekretu

Czytaj więcej...

Już od czwartku, 09.04.2020, aż do odwołania na kanale YouTube „Małkinia Górna – na żywo” będzie można oglądać i jednocześnie uczestniczyć w nabożeństwach i Mszach świętych odprawianych w kościele pw. Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła w Małkini Górnej.

 

https://www.youtube.com/c/UrzadGminyMalkiniaGorna

 

Nabożeństwa można też oglądać na małkińskiej kablówce na cyfrowym kanale 31.

 

 

 

Poniżej przedstawiamy plan transmisji naszych Mszy świętych:


-  Niedziela Palmowa - Msza Święta o godz. 12:00
– Wielki Czwartek- Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18:00
– Wielki Piątek - Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 18:00
- Wielka Sobota- Liturgia Wigilii Paschalnej o godzinie 18:00
- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - Msza Święta o godzinie 6:00, 12:00
– Poniedziałek w oktawie Wielkanocy- Msza Święta o godz. 8:00, 12:00
 

Już od najbliższej niedzieli (Niedziela Palmowa) na małkińskiej kablówce będzie można oglądać transmisję Mszy świętej. Nabożeństwa Wielkiego tygodnia będzie też można oglądać w internecie na specjalnie do tego celu założonym kanale na platformie youtube.


O transmisjach poinformował nas ksiądz Adam Płoński – wikariusz parafii pw. Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła.

 

Czytaj więcej...

Kolejny dzień tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych. Druga konferencja OnLine przygotowana dla Was przez księży z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ostrowi Mazowieckiej.

 

Zapraszam do wspólnej modlitwy i rozważań.

 

 

 

W parafii pw. Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła w Małkini w dniu dzisiejszym miały rozpocząć się wielkopostne rekolekcje. Sytuacja, w jakiej się wszyscy znaleźliśmy spowodowała, że trzeba je było odwołać.

Ale dla wszystkich, którzy chcą takie rekolekcje odbyć mamy propozycje z niedalekiej Ostrowi Mazowieckiej- Rekolekcje OnLine.

Dziś prezentujemy pierwszy dzień rekolekcji i zapraszamy do słuchania, modlitwy, rozważania.

 

Otrzymaliśmy informację z parafii pw. Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła w Małkini – tzw. Nowa parafia.
Z informacji tej dowiadujemy się, iż rekolekcji, zgodnie z rozporządzeniem biskupa łomżyńskiego, nie będzie, ale Msze święte zostaną odprawione, a mieszkańcy mogą się podczas nich wyspowiadać.


Do spowiedzi można też przystąpić przed każdą Mszą świętą, ale również i po niej księża będą czekać na nas w konfesjonałach dotąd, dokąd będzie trzeba.

 

Ksiądz Adam pisze:
W dniach 29, 30, 31 marca br. miały odbywać się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Zgodnie z rozporządzeniem biskupa łomżyńskiego, zostały one odwołane. Informujemy drogich parafian iż, Msze święte zamówione na 30 oraz 31 marca (tj. poniedziałek i wtorek) będą odprawiane w zamówionych godzinach, tzn. 10:00, 12:00, 16:00 i 18:00. Podczas Mszy św. będziemy mieli możliwość spowiedzi.
 

W dn. 26.05.2019 r. o godz. 12.00 w kościele pw. Nawrócenia Św. Pawła Apostoła w Małkini Górnej odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W Dniu Matki sakrament Eucharystii po raz pierwszy przyjęło 13 dziewczynek i 16 chłopców.

Do tego wyjątkowego dnia dzieci przygotowywali: ks. Adam Płoński, Barbara Fydrych i Dorota Sławińska.

W tym szczególnym dniu mamom, których dzieci tego dnia po raz pierwszy w pełni uczestniczyły we mszy św. wraz z życzeniami z okazji ich święta wręczono róże.

Czytaj więcej...

PRIMAAPRILISOWY ŻART !!!

 

Dzień żartów za nami. Jak większość z Was słusznie zauważyło tekst z elektronicznym organistą w nowej parafii był oczywiście primaaprilisowym żartem. Ale opinia wielu z Was była taka, że nie byłby to zły pomysł.

Cóż - nie nam o tym decydować.

A tych, którzy poczuli się w jakiś sposób zniesmaczeni tym dowcipem - przepraszamy. To był tylko żart na 1 kwietnia.

 

Jest dobra wiadomość dla wiernych „nowej” parafii w Małkini. Proboszczowi udało się znaleźć, no, może bardziej kupić, nowego organistę do parafii. Poprzedni odszedł z niej dość  niespodziewanie, z nieznanych większości parafian przyczyn, tuż przed środą popielcową. Wakat starał się uzupełnić poprzedni organista, będący już na emeryturze.

Ale już od najbliższej niedzieli parafianie będą mieli nowego organistę, mało wymagającego, który nie będzie potrzebował remontowanego mieszkania na swoje potrzeby, grał będzie za darmo, nigdy się nie zmęczy, nie zachoruje, nie weźmie wolnego i nie wyjedzie na wakacje.

Czytaj więcej...

6 stycznia 2019 roku jedenasty Orszak Trzech Króli pojawił się w 752 miejscowościach w Polsce. Wśród miejscowości, w których Orszak po raz pierwszy przemierzał ulice była także Ostrów Mazowiecka.

 

Fundacja Orszak Trzech Króli podała, że wraz z Kacprem, Melchiorem i Baltazarem pod hasłem „ Odnowi oblicze ziemi” drogę do betlejemskiej stajenki przemierzyło 1,2 mln uczestników. Polskie Orszaki Trzech Króli zostały uznane za największe Jasełka na świecie.

 

Czytaj więcej...

SFbBox by website

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd