Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Niedziela 18 lutego była dla parafian prostyńskich dniem wyjątkowo pogodnym; nie tylko ze względu na pięknie, zimowe słońce, ale przede wszystkim dzięki uroczystości, jaka tego dnia się odbyła w sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny w Prostyni.

Podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 rozpoczęły się duchowe przygotowania do diecezjalnej uroczystości nałożenia Koron Cudownej Statui Trójcy Świętej, odrestaurowanych i poświęconych przez papieża Franciszka 28 lipca 2016 roku w Częstochowie. Na Mszę Św. o godz. 11.00 przybył pasterz diecezji drohiczyńskiej ks. biskup Tadeusz Pikus, ks. kan. Paweł Rytel–Andrianik – rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. dr. Tomasz Szmurło – sekretarz ks. biskupa, ks. Błażej Samociuk – zaprzyjaźniony z parafią. Na początku Mszy Św. głos zabrał ks. kan. Ryszard Zalewski, proboszcz parafii Prostyń, który bardzo serdecznie powitał przybyłych gości. Ksiądz biskup został powitany także przez przedstawicieli parafii. 
Kazanie do zebranych skierował ksiądz biskup. Rozważania rozpoczął od przypomnienia przymierza Boga z człowiekiem. Następnie mówił o miłości, którą wyraża się słowami, ale realizuje życiem. U progu Wielkiego Postu wiele miejsca poświęcił grzechom współczesnego świata, jakimi są żądze władzy, sławy i bogactwa. Człowiek przychodzi na świat z pustymi rękoma i odchodzi z niego nie zabierając ze sobą żadnych dóbr materialnych. Kiedy pojawia pokusa gromadzenia jak największego bogactwa, wówczas człowiek powinien gorliwie się modlić, aby chęć coraz większego zysku nie przysłoniła prawdziwego sensu życia. Wielu chciałoby być sławnymi, często z egoistycznych i niezbyt realnych pobudek. Lekiem będzie wtedy post, który pozwoli w zaciszu ludzkiego serca przywrócić odpowiednie wartości. Nadmierne dążenie do władzy można zamienić na jałmużnę dawaną potrzebującym, bo władza ma służyć, a nie unosić się pychą. Trzeba pomagać, ale trzeba też umieć przyjąć pomoc. Podczas nabożeństwa ksiądz biskup udzielił sakramentu Chrztu Świętego trojgu dzieciom: Antoninie, Aleksandrowi i Radosławowi. 
Na zakończenie Mszy Świętej ks. biskup Tadeusz Pikus udzielił zebranym pasterskiego błogosławieństwa oraz podziękował za posługę księżom: ks. kan. Ryszardowi Zalewskiemu, ks. kan. Krzysztofowi Maksimiukowi, ks. Łukaszowi Suszko i diakonowi Bartoszowi Margańskiemu. 
Główne uroczystości nałożenia Koron Cudownej Statule odbędą się 27 maja podczas odpustu.

GALERIA

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!