Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

W piątek, 2 lutego obchodziliśmy Święto Ofiarowania Pańskiego – tradycyjnie Matki Bożej Gromnicznej.
Święto Ofiarowania Pańskiego przypada czterdziestego dnia po Bożym Narodzeniu. Jest to pamiątka ofiarowania Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej. 


W ten sposób uwypukla się fakt przyniesienia przez Maryję i Józefa małego Jezusa do świątyni. W czasie Ofiarowania starzec Symeon wziął na ręce swoje Pana Jezusa i wypowiedział prorocze słowa: „Światłość na oświecenie pogan i na chwałę Izraela” (Łk 2, 32. 
Od X wieku upowszechnił się obrzęd poświęcania świec, których płomień symbolizuje Jezusa – Światłość Świata. Ze świętem Matki Bożej Gromnicznej kończy się w Polsce okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek – kończy się tradycyjny, a nie liturgiczny, okres Bożego Narodzenia. 
Od 1997 r. 2 lutego Kościół powszechny również obchodzi ustanowiony przez św. Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które ofiarowały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach zakonnych, stowarzyszeniach życia apostolskiego i instytutach świeckich
Wszystkie Siostry, Braci i osoby konsekrowane posługujące na terenie naszej parafii otaczamy szczególną modlitwą. Pamiętaliśmy o nich modląc się w tym szczególnym dniu na Eucharystii. Są to: 
S. Elżbieta Ziółkowska, szarytka z Kiełczewa,
S. Joanna Kucharek, loretanka z Wólki Okrąglik,
S. Amelia Jakubik, loretanka z Prostyni,
S. Maria Magdalena Ajdys, SFB, Siostry Świętej Rodziny z Bordeaux z Poniatowa,
Brat Ryszard Kiełek, kapucyn z Poniatowa,
Ks. Mirosław Wyszogrodzki, salezjanin z Prostyni,
Ks. Andrzej Wujek, salezjanin z Prostyni.
Życzymy, by Duch Święty umacniał Was na drodze realizacji charyzmatu. Pamiętamy również o Was w naszych modlitwach.

ZDJĘCIA

SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Pogoda w Małkini

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd