Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

MSI_24.JPGZ brzegów Bugu w okolicy Kiełczewa wolontariusze zebrali 32 worki śmieci. Reszta rzeki nadal czeka na oczyszczenie.

Zainicjowana przez kwartalnik „Kraina Bugu” Operacja Czysta Rzeka to pierwsza w historii skoordynowana akcja społecznego sprzątania brzegów dużych rzek, ich dopływów oraz starorzeczy i małych akwenów.

 

Pomysłodawcą akcji jest Daniel Parol - redaktor naczelny „Krainy Bugu”. Celem Operacji Czysta Rzeka jest zaangażowanie lokalnych społeczności, samorządów, organizacji pozarządowych, a także wszystkich osób przebywających nad rzekami (turystów, wędkarzy) do posprzątania rzek i terenów w ich pobliżu, a następnie zadbania o ich czystość.

Do Sztabu Głównego Operacji Czysta Rzeka z siedzibą w Janowie Podlaskim wpłynęło ponad 70 zgłoszeń sztabów lokalnych. Sztaby lokalne otrzymały sprzęt niezbędny do zebrania śmieci (rękawice, worki do selektywnej zbiórki). Gminy, na terenie których wolontariusze oczyszczają akweny, zobowiązały się do odbioru zebranych śmieci.  Po zakończeniu pracy szef każdego sztabu przekazuje do Sztabu Głównego informacje o ilości zebranych śmieci - liczbę worków oraz ich łączną wagę.

 

Finał Operacji Czysta Rzeka odbędzie się 2 maja 2019 r. na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim.

Czytaj więcej...

009.jpg12 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Curie - Skłodowskiej w Małkini Górnej wzorem lat ubiegłych odbył się XIV Gminny Przegląd Szkolnych Grup Kabaretowych,,Koliber” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Małknia Górna. 

Celem przeglądu jest zachęcanie dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy do poszukiwań artystycznych w dziedzinie twórczości kabaretowej. Podczas tegorocznej edycji swoje talenty zaprezentowały grupy kabaretowe: w kategorii - szkoły podstawowe: Szkoła Podstawowa w Orle -"Orliki", Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostyni -"Farfalle"; w kategorii – oddziały gimnazjalne: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostyni -"Świderki", Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Curie – Skłodowskiej w Małkini Górnej -"Horrorek".

Występy kabaretowe oraz całokształt pracy uczniów oceniała komisja w składzie: Pani Henryka Godlewska oraz Pani Alicja Kruszewska. Nie było to łatwe zadanie, gdyż wszystkie grupy zaprezentowały się na wysokim poziomie, a także dostarczyły widzom wiele śmiechu.

Komisja przyznała następujące miejsca:

w kategorii szkół podstawowych:

 

Czytaj więcej...

DSC03731.jpg"Tam gdzie będzie twoje serce będzie i twój skarb"  (Paulo Coelho). W dniu 14 lutego 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy ,,DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO". Tego dnia przekazywaliśmy życzenia tym osobom, które darzymy sympatią i przyjaźnią.

 

Organizatorem zabawy był Samorząd Uczniowski. Już od rana panował nastrój wyczekiwania. Zaobserwować można było odświętny wystrój sal lekcyjnych, znaczną ilość czerwonych serduszek oraz inne ozdoby kojarzące się z miłością i zakochaniem.

 

Czytaj więcej...

DSC03712.jpgDzień 21 i 22 stycznia na stałe zapisał się w naszym szkolnym kalendarzu jako Dzień Babci i Dziadka. W tym szczególnym dniu babcie i dziadkowie przybyli licznie do swoich wnuków, by wygodnie usiąść i wysłuchać przygotowanych wierszy, piosenek i życzeń. 

Aby upewnić dziadków i babcie o swoich gorących uczuciach, uczniowie z klas 0 - III przygotowali i wykonali z pełnym zaangażowaniem program artystyczny. Przybyli goście po obejrzeniu występów swych pociech zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

 

Czytaj więcej...

DSC03746.JPG… Karnawał to czas zabawy… 19 lutego w  Szkole Podstawowej w Orle odbyła się zabawa karnawałowa. Tematem przewodnim zabawy był świat podwodny. W szkole pojawiły się nie tylko rybki na ścianach, ale również żywe księżniczki, motylki, biedronki, a nawet zorro, spiderman, czy też pan policjant. Uczniowie zachwycili swoimi strojami, a spośród nich te najładniejsze i najciekawsze zostały nagrodzone. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród w tym konkursie oraz sfinansowanie słodkiego poczęstunku w postaci pączka i napoju dla wszystkich dzieci. Przez cały czas trwania zabawy nie zabrakło uśmiechów, dobrych humorów i muzyki.

 

Czytaj więcej...

Konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową stał się już tradycją w Szkole Podstawowej w Orle. Cieszy się on ogromnym powodzeniem zarówno wśród najmłodszych dzieci, jak i uczniów klas starszych, a składane przez nich projekty kartek zawsze zachwycają pięknem, zadziwiają pomysłowością oraz kunsztem wykonania. W tym roku szkolnym do Samorządu Uczniowskiego, który jest organizatorem tego konkursu, wpłynęła duża ilość prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców oraz przyznała wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0 – III i klasy IV – VIII. Najpiękniejsze prace zostały nagrodzone.

 

SFbBox by website

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd