Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Szanowni Rodzice !
Informujemy, że od dnia 01.02.2021 roku rozpoczynamy rekrutację na nowy rok szkolny 2021/2022
Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola należy pobrać w przedszkolu lub ze strony internetowej i złożyć do dnia 12.03.2021r. do godz. 16.00
 
Więcej szczegułów na stronie internetowej naszego przedszkola pod adresem:

Uczniowie III klasy Technikum w Zespole Szkół im. S. Staszica w Małkini Górnej kształcący się w zawodzie technik transportu kolejowego w dniach 12-25 maja 2019 roku odbyli praktyki zawodowe w Wielkiej Brytanii. Młodzież wraz z opiekunami – Dorotą Chruściel i Adamem Przesmyckim - wyjechała do Anglii w ramach projektu “Zagraniczne kształcenie, nowoczesna kolej, języki obce – szansą do wejścia na rynek pracy” finansowanego ze środków UE w ramach programu Erasmus+.

 

Projekt składał się z kilku modułów. Uczniowie przed rozpoczęciem praktyk przeszli kurs języka angielskiego zawodowego, odbyli szkolenie kulturowe, zapoznali się z historią Zjednoczonego Królestwa. Wyposażeni w umiejętności językowe i wiedzę o Wielkiej Brytanii wyruszyli na lotnisko Chopina w Warszawie, by samolotem udać się do Luton. Po przylocie do Londynu i transferze do Portsmouth odbyło się spotkanie powitalne w siedzibie angielskiego partnera praktyk – firmy Training Vision, na którym zapoznano młodzież ze szczegółami związanymi z przygotowanymi dla uczniów seminariami i warsztatami, a także zwiedzanie miasta.

Czytaj więcej...

Przedszkolna rodzina Przedszkola Samorządowego pod kierunkiem nauczycielki Beaty Rukat stworzyła niepowtarzalną,tematyczną opowieść.W celu zredukowania napięcia,poszukiwania antidotum na stres i niepokój powstały pandemiczne teksty haseł,rymowanek oraz wierszy.Mocno,aby skutecznie uderzono WIERSZEM W KORONAWIRUSA.

 

Czytaj więcej...

Z brzegów Bugu w okolicy Kiełczewa wolontariusze zebrali 32 worki śmieci. Reszta rzeki nadal czeka na oczyszczenie.

Zainicjowana przez kwartalnik „Kraina Bugu” Operacja Czysta Rzeka to pierwsza w historii skoordynowana akcja społecznego sprzątania brzegów dużych rzek, ich dopływów oraz starorzeczy i małych akwenów.

 

Pomysłodawcą akcji jest Daniel Parol - redaktor naczelny „Krainy Bugu”. Celem Operacji Czysta Rzeka jest zaangażowanie lokalnych społeczności, samorządów, organizacji pozarządowych, a także wszystkich osób przebywających nad rzekami (turystów, wędkarzy) do posprzątania rzek i terenów w ich pobliżu, a następnie zadbania o ich czystość.

Do Sztabu Głównego Operacji Czysta Rzeka z siedzibą w Janowie Podlaskim wpłynęło ponad 70 zgłoszeń sztabów lokalnych. Sztaby lokalne otrzymały sprzęt niezbędny do zebrania śmieci (rękawice, worki do selektywnej zbiórki). Gminy, na terenie których wolontariusze oczyszczają akweny, zobowiązały się do odbioru zebranych śmieci.  Po zakończeniu pracy szef każdego sztabu przekazuje do Sztabu Głównego informacje o ilości zebranych śmieci - liczbę worków oraz ich łączną wagę.

 

Finał Operacji Czysta Rzeka odbędzie się 2 maja 2019 r. na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim.

Czytaj więcej...

  Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Małkini Górnej pod kierunkiem nauczycielki Beaty Rukat przystąpiły do intencjonalnej akcji MALUCHY DZIĘKUJĄ.Nadrzędnym jej celem było podziękowanie zintegrowanym służbom medycznym i mundurowym za trudną,niebezpieczną pracę w dobie epidemii koronawirusa.Podziękowania skierowano także do wolontariuszy,których ruchy sterowane lękiem nasycone są kreatywnością działania.Dla wszystkich to sprawdzian solidarności społecznej.Galeria prac powstała dla cichych bohaterów dnia codziennego.

 

Więcej informacji i zdjęcia z akcji znajdziesz na www.przedszkole.malkiniagorna.pl

12 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Curie - Skłodowskiej w Małkini Górnej wzorem lat ubiegłych odbył się XIV Gminny Przegląd Szkolnych Grup Kabaretowych,,Koliber” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Małknia Górna. 

Celem przeglądu jest zachęcanie dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy do poszukiwań artystycznych w dziedzinie twórczości kabaretowej. Podczas tegorocznej edycji swoje talenty zaprezentowały grupy kabaretowe: w kategorii - szkoły podstawowe: Szkoła Podstawowa w Orle -"Orliki", Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostyni -"Farfalle"; w kategorii – oddziały gimnazjalne: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostyni -"Świderki", Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Curie – Skłodowskiej w Małkini Górnej -"Horrorek".

Występy kabaretowe oraz całokształt pracy uczniów oceniała komisja w składzie: Pani Henryka Godlewska oraz Pani Alicja Kruszewska. Nie było to łatwe zadanie, gdyż wszystkie grupy zaprezentowały się na wysokim poziomie, a także dostarczyły widzom wiele śmiechu.

Komisja przyznała następujące miejsca:

w kategorii szkół podstawowych:

 

Czytaj więcej...

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!