Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

15 i 16 listopada 2016r, na boisku Zespołu Szkół Gminnych w Prostyni, odbyły się zawody gminne w ramach XIV Gminnej Spartakiady Szkół Podstawowych, w piłkę nożną halową. Piłka nożna, również odmiana halowa, cieszy się dużą popularnością. Uczniowie chętnie uprawiają ją zarówno na lekcjach wychowania fizycznego jak i w klubie sportowym czy akademii, działających na terenie naszej Gminy. 

Efektem tego była frekwencja na zawodach. W imprezie wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z naszej Gminy. Wśród chłopców, którzy grali w pierwszym terminie, udział wzięło 7 szkół a dziewczęta to 6 szkół. Eliminacje grano w grupach natomiast do meczów półfinałowych a w konsekwencji finału (małego i dużego) zakwalifikowały się dwa pierwsze zespoły z każdej grupy. Miłą niespodzianką był awans do zawodów powiatowych Szkoły Podstawowej z Kańkowa, która to szkoła w grze półfinałowej w zawodach gminnych, wyeliminowała drużynę gospodarzy czyli SP Prostyń.

17 listopada na sali w SP 2 Małkinia G. odbyły się zawody powiatowe chłopców, w których wzięły udział dwie najlepsze szkoły z zawodów gminnych (SP 2 Małkinia Górna i SP Kańkowo). Swój udział w zawodach powiatowych, chłopcy z małkińskiej „dwójki”, ukoronowali awansem do turnieju finałowego w Zarębach Kościelnych gdzie ulegli tylko ekipie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostrowi Mazowieckiej, tym samym zdobywając srebrne medale. W najbliższy wtorek, odbędą się w Nurze i Zarębach Kościelnych (w dwóch grupach) zawody powiatowe w halówce dziewcząt. Do tej imprezy awans wywalczyły 16 listopada (zawody gminne) uczennice z SP Prostyń oraz SP Orło. Gratulujemy awansu i trzymamy kciuki za sukces w tej imprezie.

Piłka halowa jest dyscypliną, która kończy swoje rozgrywki na poziomie powiatu.  

 

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!