Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_250_188_16777215_00_images_zjecia2016_biegi_przelajowee_MSI_22.JPG11.10.16 r. na na nadbużańskich łęgach w Zawistach Nadbużnych odbyły się XVIII Biegi Przełajowe o Puchar Starosty Ostrowskiego, inaugurujące Powiatowy Sportowy Rok Szkolny 2016/2017.

            Otwierając zawody p. Zbigniew Kamiński  - Starosta Ostrowski - mówił o roli sportu w edukacji oraz podkreślił że jest to największa impreza sportowa powiatu ostrowskiego, przeprowadzona w ramach XVIII Powiatowej Olimpiady Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych 2016/2017 oraz XIX Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych 2016/2017.

            Biegi przełajowe ze względu na miękkie, niestabilne podłoże, zakręty, podbiegi i zbiegi są dyscypliną wymagającą dobrej koordynacji ruchowej i bardzo dobrej kondycji. Ponieważ każda trasa jest inna biegacze nie walczą o konkretny wynik wyrażony w minutach i sekundach - ich celem jest ukończenie biegu na możliwie dobrym miejscu.



 

            XVIII Biegi Przełajowe o Puchar Starosty Ostrowskiego zostały rozegrane w dwóch turach. W turze pierwszej wystartowało 147 uczniów ze szkół podstawowych (65 dziewcząt i 82 chłopców). Dziewczęta z kl. IV-VI rywalizowały na dystansie 800 m, chłopcy z kl. IV-VI mieli do pokonania trasę o długości 1000 m.

 

            Klasyfikacja uczennic szkół podstawowych:

rocznik 2006

1. Monika Wiśniewska SP 1 Ostrów Maz.

2. Maria Barzyczak SP 2 Małkinia Górna

3. Zofia Kruszewska SP 2 Małkinia Górna

rocznik 2005

1. Aleksandra Skarzyńska SP Zaręby Kościelne

2. Maria Leszczyńska SP 1 Ostrów Maz.

3. Natalia Gumiężna SP Zaręby Kościelne

rocznik 2004

1. Martyna Krawczyńska SP Nur

2. Aneta Sierota SP Nur

3.Julia Kochańska SP Glina

Biegi dziewcząt - klasyfikacja szkół:

1. SP Nur

2. SP Zaręby Kościelne

3. SP 2 Małkinia Górna

            Klasyfikacja uczniów szkół podstawowych:

rocznik 2006

1. Miłosz Buczyński SP 1 Ostrów Maz.

2. Krystian Bronowicz SP 1 Ostrów Maz.

3. Michał Kossewski SP Stary Lubotyń

rocznik 2005

1. Dawid Rostkowski SP 2 Małkinia Górna

2. Adam Nowacki SP 2 Małkinia Górna

3. Michał Wojtkowski SP Nur

rocznik 2004

1. Jakub Stefańczyk SP Kaczkowo Stare

2. Maciej Wolert SP 2 Małkinia Górna

3.Jakub Falkowski SP 1 Ostrów Maz.

            Biegi chłopców - klasyfikacja szkół:

1. SP 2 Małkinia Górna

2. SP 1 Ostrów Maz.

3. SP Nur

            W drugiej turze rywalizowało 61 gimnazjalistów (88 dziewcząt i 73 chłopców) oraz  68 uczniów szkół ponadgimnazjalnych (32 dziewczęta i 36 chłopców). Dziewczęta ze obu rodzajów szkół rywalizowały na dystansie 1000 m, chłopcy z obu rodzajów szkół pokonywali trasę o długości 1200 m.

Klasyfikacja gimnazjalistek:  

1. Izabela Socik GP Zaręby Kościelne

2. Gabriela Kulik GP Zaręby Kościelne

3. Izabela Tyszka GP Jasienica

            Klasyfikacja drużynowa w XVIII Biegach o Puchar Starosty Ostrowskiego - dziewczęta

1. GP Jasienica

2. GP Zaręby Kościelne

3. GP 1 Ostrów Mazowiecka

4. PG Andrzejewo

5. PG 2 Małkinia Górna

6. GP Nur

7. GP Wąsewo

8. PG 1 Małkinia Górna

9. PG Brok

10. PG Prostyń

            Klasyfikacja gimnazjalistów:

1. Sebastian Kapusta PG Andrzejewo

2. Michał Skłodowski PG Andrzejewo

3. Łukasz Rostkowski PG 2 Małkinia Górna

            Klasyfikacja drużynowa w XVIII Biegach o Puchar Starosty Ostrowskiego - chłopcy

1. GP Lubotyń

2. GP Andrzejewo

3. GP Zaręby Kościelne

4. PG 2 Małkinia Górna

5. GP Jasienica

6. PG Prostyń

7. GP Wąsewo

8. GP Nur

9. PG 1 Małkinia Górna

            Klasyfikacja uczennic szkół ponadgimnazjalnych:

1. Michalina Dydek LO im. M. Kopernika Ostrów Maz.

2. Karolina Waniewska ZS Nr 1 im. rtm W. Pileckiego Ostrów Maz.

3. Agata Szychońska ZS Nr 1 im. rtm W. Pileckiego Ostrów Maz.

            Klasyfikacja drużynowa dziewcząt:

1. ZS Nr 1 im. rtm W. Pileckiego Ostrów Maz.

2. LO im. M. Kopernika Ostrów Maz.

3. ZS Nr 2 im. Powstańców Styczniowych  Ostrów Maz.

4. ZS Stare Lubiejewo

5. ZS im. St. Staszica Małkinia Górna

            Klasyfikacja uczniów szkół ponadgimnazjalnych:

1. Daniel Gniazdowski ZS Nr 1 im. rtm W. Pileckiego Ostrów Maz.

2. Damian Stepnowski ZS Nr 1 im. rtm W. Pileckiego Ostrów Maz.

3. Damian Wilk ZS Nr 1 im. rtm W. Pileckiego Ostrów Maz.

            Klasyfikacja drużynowa chłopców:

1. ZS Nr 1 im. rtm W. Pileckiego Ostrów Maz.

2. ZS Nr 2 im. Powstańców Styczniowych  Ostrów Maz.

3. LO im. M. Kopernika Ostrów Maz.

4. ZS im. St. Staszica Małkinia Górna

5. ZS Stare Lubiejewo

            Wręczając zwycięzcom medale, puchary i dyplomy Starosta Zbigniew Kamiński i Przewodniczący Rady Powiatu Dariusz Rafalik podkreślali, że są pod wrażeniem woli walki i wspaniałej sportowej rywalizacji, jaką w niesprzyjających warunkach pogodowych zaprezentowali biegacze wszystkich kategorii wiekowych. 

            Prowadząca imprezę p. Agata Rostkowska złożyła gratulacje zawodnikom i trenerom oraz zaprosiła wszystkich na gorącą grochówkę serwowaną przez uczniów Technikum Gastronomicznego z Zespołu Szkół im. St. Staszica w Małkini Górnej.

 

SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Studio OSUMI prezentuje:

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Rada Gminy Małkinia Górna

RADA GMINY MAŁKINIA GÓRNA

1. Nietubyć Zbigniew – Przewodniczący
2. Maliszewski Jerzy - Wiceprzewodniczący
3. Murawski Arkadiusz- Wiceprzewodniczący

4. Biszewski Zdzisław
5. Bogdan Jacek
6. Dębek Leszek - tel. 503-070-557
7. Dębowiak Marzenna
8. Fidorczuk Urszula
9. Graczyk Arkadiusz
10. Jagiełło Józef
11. Kołota Krzysztof
12. Koroś Dorota
13. Nowacki Roman
14. Siwek Leszek
15. 
Zawistowski Marcin - 504-999-748

 

Przewodniczący Rady Gminy przyjmuje interesantów w poniedziałki w godz. 9.00 - 10.00 w Urzędzie Gminy w pokoju nr 9


Pogoda w Małkini

Our website is protected by DMC Firewall!