Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

W minioną środę tj 17 maja 2017, na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 2 w Małkini Górnej, odbyła się sportowa impreza dla najmłodszych uczniów z naszej Gminy. Dzieci z klas I-III ze wszystkich siedmiu szkół Gminy Małkinia Górna, stanęły w szranki rywalizacji już po raz drugi w tym roku szkolnym. Impreza ta nosi nazwę Małej Spartakiady Szkół Podstawowych Gminy Małkinia Górna. Dwukrotnie w ciągu roku, dzieci uczą się, bawią i cieszą z walki z przeciwnikiem oraz własnymi słabościami. Jesienią w ramach imprezy odbyły się biegi i mini piłka nożna. W minioną środę dyscyplinami były usportowione „Dwa ognie” i wyścigi rzędów. Są to bardzo emocjonujące dni zarówno dla dzieci jak i nauczycieli oraz licznych rodziców, którzy dopingują i wspierają swoje pociechy w wysiłku fizycznym. Na wiosnę dodatkową stawką są medale, dla trzech najlepszych drużyn, które otrzymują dzieci po podsumowaniu rywalizacji jesiennej i wiosennej . 

Obie edycje odbyły się na ulicy Leśnej w Małkini, z tą różnicą, że jesień to impreza plenerowa organizowana przez SP Kańkowo i SP Glina a wiosenna impreza odbyła się w sali SP 2 Małkinia Górna. Organizatorem drugiej edycji,  była SP 2 Małkinia Górna. W przeprowadzeniu zawodów pomagali uczniowie klas trzecich PG 2, którzy opiekowali się poszczególnymi zespołami, instruowali i pomagali w rywalizacji oraz byli demonstratorami poszczególnych zadań ruchowych. Wywiązali się z zadania bardzo dobrze. Sędzią głównym zawodów była Agata Rostkowska, koordynator sportu szkolnego w naszej Gminie.

 

Najlepszy okazały się zespół gospodarzy a srebrne i brązowe medale trafiły kolejno do uczniów z SP Glina i SP Prostyń.

 

Dla najmłodszych dzieci z naszych szkół jest to duże przeżycie a uzyskane wyniki czy zdobyte trofea są dobrym prognostykiem na dalszą drogę w sporcie szkolnym.

  

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!