Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Wyjątkowo podniosła atmosfera towarzyszyła tegorocznym obchodom Święta Patrona Szkoły, które w piątek 16 października odbyły się w  ZSG  im. Jana Pawła II  w Prostyni. Od chwili wyboru patrona minęło już dziesięć lat,  ale za sprawą kanonizacji Naszego Wybitnego Rodaka, decyzja ta nabrała obecnie nowego wymiaru i jeszcze większego znaczenia. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Bazylice Mniejszej w Prostyni, której przewodniczył ks. kanonik Ryszard Zalewski. W nabożeństwie uczestniczyła cała społeczność szkoły, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, uczniowie i rodzice oraz zaproszeni goście. 

Po Mszy Świętej  wszyscy przemaszerowali na teren szkoły. Pod obeliskiem Pani  Bożena Kordek, Wójt Gminy Małkinia Górna, wraz  z sekretarzem złożyli kwiaty, a delegacje klas postawiły zapalone znicze. Kolejnym punktem obchodów Święta Patrona Szkoły była uroczysta akademia, którą rozpoczęła przemówieniem Dyrektor szkoły – p. Ewa Szymanik. Następnie  słowa życzeń do zgromadzonych na sali przedstawicieli społeczności szkolnej skierowała Pani  Bożena Kordek. Przypomniała o szczególnej roli nauczyciela, jakim był Jan Paweł II, zachęcała dzieci i młodzież  do podążania ścieżką miłości, którą wytyczył Karol Wojtyła. Pomocą w realizacji tych zadań będzie  publikacja poświęcona Ojcu Świętemu, którą podarowała szkolnej bibliotece. Następnie uczniowie pod kierunkiem p. Ewy Jakubik,  p.Wojciecha Jakubika, p. E. Borowej oraz p. O. Żochowskiej zaprezentowali niezwykle wzruszający montaż słowno-muzyczny poświęcony swojemu patronowi. W ostatniej części uroczystości Pan Andrzej Kongiel zaśpiewał cztery utwory  poetyckie poświęcone Janowi Pawłowi II. Dzień Patrona minął w przyjaznej, miłej atmosferze i na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!