Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Uczniowie klasy trzeciej powitali 5 października nadejście jesieni podczas Święta Pieczonego Ziemniaka. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w imprezie zorganizowanej na terenie boiska. Dzieci wysłuchały bajki o ziemniakach, poznały historię ziemniaka. Dowiedziały się, skąd przybyły do naszego kraju i jak stał się ulubioną potrawą Polaków. Po wspólnych pląsach i śpiewach, tradycyjnie ziemniaki zostały wrzucone do ogniska. 

Następnie rozpoczęły się wyścigi z ziemniakami. Swoją wiedzą, sprawnością i kondycją uczniowie mieli okazję wykazać się, rywalizując w trudnych ćwiczeniach. Każdy otrzymał także zadanie specjalne, które polegało na wykonaniu swojego ziemniaczanego cudaczka. Po zakończeniu turnieju rozpoczęła się ziemniaczana uczta. Pieczone tradycyjne w ognisku były wprost przepyszne. Piękna słoneczna pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Wszyscy świetnie się bawili, a ruch na zaostrzył apetyt. Upieczone ziemniaki smakowały wręcz znakomicie. Organizatorem imprezy była wychowawczyni klasy trzeciej p. Iwona Wojciechowska, a nad bezpieczeństwem przy ognisku czuwał pan Dariusz Ołtarzewski.

SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Pogoda w Małkini

Our website is protected by DMC Firewall!