Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Ponad 700 szkołach w Polsce jest nauczanie gry w szachy jako obowiązkowy przedmiot szkolny. Parlament Europejski wezwał kraje do wprowadzenie  projektu "Edukacja przez szachy".

Projekt ma przede wszystkim trzy założenia:

1. uczy się cała klasa nie ma segregacji dzieci.

2. Program realizacji zależy od prowadzącego

3. Nie ma biurokracji.

Od jesieni 2015 roku w ZSG w Prostyni w klasie I są prowadzone lekcję szachów przez ks. Krzysztofa Domaraczeńko. Królewskiej gry uczy się 25 uczniów i pojawiły się już pierwsze sukcesy.  Otóż Michalina Jakubik z klasy I wzięła już udział w trzech turniejach: Węgrowie Turniej "Nadziei Wielkanocnej", Siedlcach "IV Indywidualne Szkolne  Mistrzostwa Szkoły Katolickiej" W kategorii I-III wśród dziewcząt zajęła bardzo wysokie 3 miejsce.
Potwierdziła też swoja formę w Turnieju w Warszawie o Mistrzostwo Szkoły na Bemowie. Na 31 grających zawodników  zajęła bardzo wysokie 8 miejsce. Wśród dziewczynek zajęła bardzo wysokie  II miejsce. Tym samym zdobyła wczoraj IV kategorię szachową. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Już za tydzień Michalina zagra w Zielonce, natomiast 3 czerwca w Finałowym Turnieju na Torwarze w Warszawie.