Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

W środę 11 maja w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbył się Festiwal Kultury Harcerskiej. Organizatorem Festiwalu była Chorągiew Mazowiecka ZHP Hufiec im. Janusza Korczaka w Sokołowie Podlaskim. W ramach tego wydarzenia odbył się Festiwal Piosenki „Nasze śpiewogranie”, Festiwal Teatrów oraz Konkurs Pięknego Czytania, polegający na odczytaniu dowolnego fragmentu prozy Henryka Sienkiewicza.

W Festiwalu Piosenki wzięła udział 14 Drużyna Harcerska „Sokoły” zrzeszająca młodzież z terenu gminy Małkinia Górna, przygotowana pod kierunkiem phm. Ewy Roguskiej i p. Wojciecha Jakubika. 18 osobowa grupa wokalna wykonała pieśń „Nie jesteśmy czerwonymi pionierami” oraz „Łemata (Idę dołem, a ty górą)”. W zespole było trzech gitarzystów: dwóch grających na gitarach akustycznych (sześcio- i dwunastostrunowej) i basista. Za wspaniałe wykonanie drużyna „Sokoły” zdobyła I miejsce wśród zespołów. Jako solistka wystąpiła Wiktoria Talarek z towarzyszeniem gitarowym Magdy Oniśk. Zaśpiewała pieśń „Harcerska dola radosna” i „Nadzieja – siostra wiatru”. Również ta propozycja harcerki z Prostyni przypadła do gustu jurorom, którzy przyznali jej I miejsce.

Gratulujemy wygranej i życzymy kolejnych sukcesów na różnych szczeblach harcerskiej działalności. Czuwaj! 

 

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!