Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

11 listopada jest dniem szczególnym dla każdego Polaka. W bieżącym, 2015 roku, obchodziliśmy 97. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, która „odżyła” po 123 latach nieobecności na mapach.
Dnia 12-11-2015 roku w Szkole Podstawowej w Kiełczewie odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości przygotowany przez uczniów klasy III, a także uczennice z klasy IV. 

Apel wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Kompozycje muzyczne oraz recytowane utwory literackie, poświęcone tematyce patriotycznej pozwoliły przenieść się w drugą dekadę XX wieku i zrozumieć doniosłość wspominanych wydarzeń. Mamy nadzieję, że apel ten pomógł zrozumieć wszystkim uczestnikom sens słów naszego hymnu „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy” oraz docenić bohaterstwo tych, którzy o tę niepodległość walczyli.

 

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!