Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Choć w poniedziałek 10 października za oknem pogoda nie zachęcała do zabawy na świeżym powietrzu, społeczność Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie postanowiła powitać tegoroczną jesień radosnym akcentem. Bowiem po długotrwałych staraniach na placu szkolnym stanął piękny, kolorowy, funkcjonalny plac zabaw.

 


Uroczystość rozpoczęła się powitaniem gości przez Dyrektora Szkoły p. Andrzeja Korosia oraz częścią artystyczną pod hasłem: „Jesień i zabawa, to wspaniała sprawa”. Uczniowie klas młodszych wierszem i piosenką przedstawili uroki jesieni oraz wyrazili swoją radość z faktu oddania do użytku nowego obiektu.

Obecna na uroczystości Wójt Gminy Małkinia Górna p. Bożena Kordek w swoim wystąpieniu wyraziła radość i zadowolenie ze zrealizowanej inwestycji. Zachęcała dzieci do spędzania wolnego czasu na placu zabaw. Zwróciła uwagę na zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń oraz poszanowanie mienia publicznego. 


Po przemówieniu Pani Wójt nastąpił najważniejszy punkt programu – uroczyste otwarcie oraz poświęcenie placu zabaw. Poprzez symboliczne przecięcie biało-czerwonej wstęgi dokonali tego twórcy, inicjatorzy oraz osoby wspierające tę inwestycję: Wójt Gminy Małkinia Górna p. Bożena Kordek, Dyrektor Szkoły p. Andrzej Koroś, Radna Rady Gminy Małkinia Górna p. Dorota Koroś, Sołtys Kiełczewa p. Sławomir Ziółkowski, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Anna Jackowska, Członek Rady Pedagogicznej p. Katarzyna Karwowska oraz Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Kamila Wyszyńska. Poświęcenia placu dokonał ks. Kanonik Ryszard Zalewski proboszcz parafii Prostyń, który zachęcał do aktywnego korzystania z nowej atrakcji.

Uroczystość otwarcia placu zabaw zbiegła się również z Dniem Pieczonego Ziemniaka, na który z utęsknieniem co roku czekają uczniowie, dlatego też po części oficjalnej społeczność szkoły spędziła czas na „ziemniaczanych” zabawach i poczęstunku.

 

Krótka historia powstania oraz opis placu zabaw.
W miesiącu wrześniu 2015r., na wniosek Dyrektora Szkoły mieszkańcy Kiełczewa podjęli uchwałę o przeznaczeniu funduszu wiejskiego na rok 2016 w wysokości 27 tys. złotych na zakup i montaż placu zabaw dla dzieci.
Dzięki inicjatywie Pani Wójt, w drodze zapytania ofertowego został wyłoniony wykonawca, który złożył ofertę na kwotę 23300 zł. Dzięki temu powstała oszczędność (3700 zł) pozwalająca na zakup dodatkowego urządzenia. Mieszkańcy zdecydowali o doposażeniu placu zabaw w uniwersalne urządzenie ORBITREK, z którego mogą korzystać również osoby dorosłe.
Wiosną br. pracownicy szkoły uporządkowali teren oraz przygotowali nawierzchnię pod w/w inwestycję, a w sierpniu wykonawca – firma MAJA Ewelina Piotrowska Małkinia Górna zamontowała urządzenia.

Na placu zabaw w jednym czasie może bawić się 15-cioro dzieci. W jego skład wchodzą: urządzenie wielofunkcyjne, huśtawka podwójna, ważka podwójna, sprężynowiec oraz karuzela 6-osobowa.
Plac zabaw jest dostępny również po zajęciach szkolnych. Dla osób dorosłych i opiekunów zostały wykonane ławki.
Zasady korzystania z urządzeń są ujęte w regulaminie umiejscowionym przy wejściu na plac.
Społeczność szkolna składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tak pięknego obiektu.

 

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!