Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

W dniu 21 marca tradycyjnie, jak co roku, w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Glinie obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny.

Tym razem dzień ten przebiegał pod hasłem „ WITAMY WIOSNĘ BEZPIECZNIE !”.

Uczniowie zgodnie z zadaniami projektu ozdobili szkołę oznakami wiosny, zaprezentowali pokaz mody wagarowicza, mody wiosennej dla nauczycieli oraz mody odblaskowej. 

W ramach realizowanego przez szkołę programu „B&N- czyli B jak Bezpieczny, N jak Niechroniony uczestnik ruchu drogowego” przeprowadzono liczne konkursy :

- dla klas „0”-III- konkurs wiedzy oraz plastyczny „Jestem wzorowym uczestnikiem ruchu  

 drogowego”,

-  dla kl. IV-VI: konkurs plastyczny „ W trosce o nasze bezpieczeństwo”,

 konkurs sprawnościowy „Zasługuję na kartę rowerową”, oraz konkurs „Umiemy ratować”.

 

Święto Wiosny uczcili z nami również zaproszeni goście.

Naczelnik Ruchu Drogowego nadkom. Ewa Dmochowska, rozmawiała z uczniami na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, konieczności noszenia odblasków oraz możliwości poruszania się po drodze publicznej rowerem z chwilą ukończenia 10. roku życia i otrzymania karty rowerowej.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przeprowadzone przez pielęgniarkę szkolną p. Irenę Bogucką.

W tym dniu odwiedziła nas również absolwentka naszej szkoły – technik farmacji p. Ewa Piotrowska.  Zdradziła nam  tajniki wykonywanego zawodu oraz wspominała czasy, kiedy to ona  zasiadała w ławkach naszej szkoły.

 

Uwieńczeniem tego dnia było spalenie „Marzanny- zimowej panny”, wykonanej przez uczniów klasy III.  Wszyscy uczestnicy  pożegnali  zimę   oraz  wierszem  i piosenką  radośnie powitali  wiosnę. 

Nad bezpiecznym  przebiegiem Pierwszego Dnia Wiosny czuwały- p. Justyna Brzozowska i p. Agata Młynarczyk.

 

 

SFbBox by website

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd