Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

22 lutego 2016 r. w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Glinie nie był zwykłym poniedziałkiem - był „dniem kaszubskim”.

Do naszej szkoły przyjechała z dalekiego Gdańska p. Renata Godlewska, nauczycielka języka kaszubskiego i historii Kaszub. Przeprowadziła zajęcia we wszystkich klasach, zapoznając dzieci z kulturą kaszubską, najważniejszymi wydarzeniami z historii tego regionu oraz z atrakcjami wynikającymi z pięknego położenia geograficznego. 

Rzadko gdzie występują blisko siebie morze, góry i jeziora, a do tego piękne lasy i pola. Dzieci poznały brzmienie języka kaszubskiego, legendy regionalne i charakterystyczne elementy sztuki ludowej tamtego regionu. Uczyły się śpiewać po kaszubsku.

Uczniom bardzo podobały się zajęcia i wyrażali chęć odwiedzenia prezentowanego regionu. Wszyscy dziękowali p. Renacie za odwiedzenie naszej szkoły i bezinteresowne przeprowadzenie lekcji kultury kaszubskiej. Być może to sentyment dla tej szkoły, w której p. Renata rozpoczynała przed laty swoją  karierę zawodową.

Dziękujemy p. Renato i do zobaczenia w Gdańsku!

 

Samorząd Uczniowski oraz Dyrektor i Nauczyciele Szkoły podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Glinie          

 

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!