Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

,,Bo nauczyciel jest kapitanem                                                                                                                                                 

Co na okręcie dokoła świata                                                                                                                                                        

Płynie wraz z nami przez szkolne lata.”

Dzień Edukacji Narodowej jest szczególnym dniem podziękowań dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkół za trud i poświęcenie w edukowaniu młodego pokolenia. Dlatego w piątek, 13 października 2017 r. odbyła się w Szkole Podstawowej w Glinie uroczysta akademia . 

Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor, która przywitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych nauczycieli emerytów. Następnie przekazała głos uczniom. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w postaci KONCERTU ŻYCZEŃ. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę. Każdy z nauczycieli otrzymał własnoręcznie wykonany przez uczniów kl. VII kwiatek. Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Justyna Brzozowska, która złożyła życzenia oraz podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie wyróżniając kilku nauczycieli Nagrodą Dyrektora. 

W tym dniu odbyło się też ślubowanie i pasowanie na uczniów klasy pierwszej. Uroczystość swoją obecnością uświetnili: Wójt Gminy Małkinia Górna  Pani Bożena Kordek, sołtys wsi Klukowo  Pani Marzena Szulęcka,  rodzice pierwszoklasistów oraz przewodnicząca Rady Rodziców Pani  Justyna Przywoźna.                                                                                                                                                                             

Dla dzieci z klasy pierwszej był to dzień wyjątkowy, pełen wrażeń i wzruszeń.  Przygotowali się do niego znakomicie. W swoim wystąpieniu  dały   pokaz umiejętności wokalnych i sprawnościowych. Nie obyło się bez  pytań przygotowanych przez starszych kolegów, ale ze wszystkimi zadaniami poradzili sobie świetnie. Następnie na sztandar szkoły ślubowali pilnie się uczyć, być dobrymi Polakami, dbać  o przyrodę oraz swoim zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.                                                                                                                                                        

Po uroczystym ślubowaniu Pani dyrektor dokonała aktu pasowania na uczniów. Każdy uczeń swoje zobowiązania złożone w ślubowaniu potwierdził pieczątką odbitą na akcie ślubowania. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy od wychowawcy  oraz  moc upominków od  zaproszonych gości i rodziców.                                                                                                                                

Po uroczystości była chwila na pamiątkowe zdjęcia, a następnie wspólne spotkanie przy słodkim torcie i herbatce. 

 

 

 

 

 

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!