Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

,,Patriotyzm nie polega na nienawiści

 wobec innych narodów,

lecz na miłości do własnego.”

Peter Rosegger

 

 

Podczas II wojny światowej walczyło i ginęło za nasz kraj wielu cichych bohaterów. Ich poświęcenie, krew i cierpienie nigdy nie zostanie zapominanie, dzięki potomkom tych, którzy przeżyli. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Glinie wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyli w uroczystości patriotyczno- religijnej dnia 2.09.2017 w Treblince upamiętniającej rocznicę wybuchu II wojny światowej. W Szkole Podstawowej w Glinie czczona jest pamięć jednego  z naszych obrońców. 12 września 1994 roku została odsłonięta tablica pamiątkowa poświęconą pamięci plutonowego Konstantego Kuleszy. Był on  żołnierzem  18 PAL-u w Komorowie, który poległ w kampanii wrześniowej w miejscowości  Glina. 

Od momentu odsłonięcia tablicy, co roku do szkoły w Glinie przyjeżdżali dzielić się swymi wspomnieniami  Ci, którzy przetrwali piekło II wojny światowej. Do dnia dzisiejszego pozostał już tylko jeden kombatant-  Pan kapitan Zygmunt Gotowicki. Nasza szkoła miała zaszczyt gościć Pana kapitana 11 września 2017 roku.  Podczas spotkania z młodzieżą  opowiadał historię swojej młodości spędzonej na wojnie, pokazywał zdjęcia i dzielił się wspomnieniami z tamtych czasów. Szczególne wrażenie wywarła na uczniach wyjątkowa  opowieść, walki o własne życie. Historia w której ranny w nogę żołnierz, z okaleczoną dłonią, dzięki oddaniu i pomocy kolegi uniknął śmierci pod gąsienicami czołgu, zapadła w pamięci uczniów ,wzbudzając w nich podziw i szacunek dla rannego kombatanta.

Wdzięczna  młodzież podziękowała  Panu Gotowickiemu za lekcję historii wręczając własnoręcznie wykonany bukiet kwiatów. Od wielu lat każdego 12 września pod tablicą pamiątkową przy kaplicy w Glinie zapalamy znicze, składamy kwiaty i minutą ciszy oddajemy hołd poległym. Świadkowie tamtych wydarzeń odchodzą , ale my będziemy o nich pamiętać.

 

SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Pogoda w Małkini

Our website is protected by DMC Firewall!