Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_250_141_16777215_00_images_zdjecia_2017_projekt_glina_zdjcia_z_samsunga_288.jpgBezpieczeństwo dziecka to jeden z głównych priorytetów  w  Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Glinie. Dlatego też już w pierwszym tygodniu rozpoczętej nauki realizowaliśmy projekt edukacyjny,, Jesteśmy bezpieczni w szkole i poza nią”. W ramach projektu przeprowadzono cykl zajęć dotyczących bezpieczeństwa w szkole, na boisku szkolnym oraz w drodze do i ze szkoły. Wyniki naszej pracy przedstawiono na apelu oraz gazetkach na korytarzu szkolnym. 

Uwieńczeniem działań profilaktycznych była wizyta przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej, na czele z podinspektor Ewą Dmochowską Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, ze st. sierż. Marcinem Jelińskim z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii oraz z dzielnicowymi Komisariatu Małkinia Górna: mł. asp. Piotrem Frąckiewiczem i mł. asp. Sylwestrem Andryszczykiem. Pani Naczelnik przeprowadziła edukacyjne zajęcia teoretyczne i praktyczne dla wszystkich uczniów naszej szkoły w Glinie w ramach programu B & N.

To była wyjątkowa lekcja o bezpieczeństwie. Były pogadanki w grupach, prezentacje , filmy, pokazy i ćwiczenia praktyczne w przechodzeniu przez jezdnię. Policjanci przekazali podstawowe zasady poruszania się po drodze, wskazując na konieczność noszenia elementów odblaskowych. Pomagał nam w tych działaniach policyjny – Lisek- maskotka, z którym dzieci chętnie maszerowały prawidłowo po pasach. Teraz już najmłodsi wiedzą, że przed przejściem przez jezdnię trzeba rozejrzeć się w lewo, w prawo i znów w lewo. Była też chwila na zaspokojenie ciekawskich, zainteresowanych policyjnym radiowozem.

Projekt edukacyjny ,,Jesteśmy bezpieczni w szkole i poza nią…’’ powinien stać się  dla młodego człowieka  wskazówką, jak powinien postępować,  aby uniknąć tych  zagrożeń.. Często wypadki oraz inne zachowania ryzykowne spowodowane są lekceważeniem obowiązujących zasad. 

 Kilka prób i możemy Was Rodzice  teraz nauczyć jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię....potrzebni nam będą do tego uprzejmi i ostrożni kierowcy...

 

 

SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Studio OSUMI prezentuje:

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Rada Gminy Małkinia Górna

RADA GMINY MAŁKINIA GÓRNA

1. Nietubyć Zbigniew – Przewodniczący
2. Maliszewski Jerzy - Wiceprzewodniczący
3. Murawski Arkadiusz- Wiceprzewodniczący

4. Biszewski Zdzisław
5. Bogdan Jacek
6. Dębek Leszek - tel. 503-070-557
7. Dębowiak Marzenna
8. Fidorczuk Urszula
9. Graczyk Arkadiusz
10. Jagiełło Józef
11. Kołota Krzysztof
12. Koroś Dorota
13. Nowacki Roman
14. Siwek Leszek
15. 
Zawistowski Marcin - 504-999-748

 

Przewodniczący Rady Gminy przyjmuje interesantów w poniedziałki w godz. 9.00 - 10.00 w Urzędzie Gminy w pokoju nr 9


Pogoda w Małkini

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd