Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

„Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze”
   Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. 

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Ten niezwykły czas w Szkole Podstawowej w Glinie miał miejsce w środę 23 listopada, kiedy to Samorząd Uczniowski, pod kierunkiem opiekunów: p. Ewy Banaszek i  p. Justyny Brzozowskiej, przygotował wiele różnorodnych wróżb. Bal andrzejkowy to wiele atrakcji, a pokaz mody andrzejkowej przeszedł naszą wyobraźnię.

W tym roku gościliśmy także uczniów z wychowawca p. Lidią Pilichowską z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orzełku. Spotkanie integracyjne przebiegało w miłej , rodzinnej atmosferze.

Tegoroczne andrzejki można uznać za udane. Miłą pamiątką będą fotografie wykonane podczas ,,wieczoru wróżb i tańca”.

 

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!