Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

"....Ojczyzno moja, ziemio umiłowana, ukochana ziemio".  Jan Paweł II

Dnia 10 listopada 2016 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku 11 listopada przypada 98  rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności , po 123 latach zaborów.

Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. 

Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

Na koniec pani dyrektor podziękowała artystom za występ, a także przypomniała zgromadzonym o tym, że nigdy nie należy zapominać o dziejach naszego kraju, o polskiej tradycji, kulturze, ale trzeba również tworzyć nową, naszą własną historię.

Obowiązki związane ze świętem niepodległości rozpoczynamy od porządkowania oddanego nam pod opiekę cmentarza żołnierzy znajdującego się przy Jasnym Krzyżu , gdzie kilka lat temu powstał obelisk upamiętniający Żołnierzy Wyklętych. Zapalamy im znicze, ponieważ pamiętamy o obrońcach naszej wolności.

11 listopada wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyliśmy w gminnych obchodach naszego narodowego święta w Małkini Górnej.

 

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!