Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

W dniu 25 maja 2017r na stadionie MOSiR Ostrów Maz odbyły się zawody lekkoatletyczne w ramach kalendarza imprez sportowych pod nazwą XIX Igrzyska Młodzieży Szkolnej – zawody powiatowe. Jest to impreza pod patronatem Szkolnego Związku Sportowego. W ramach kalendarza starty w imprezie, z sukcesami, odnotowujemy co rok. „Królowa sportu” jest dyscypliną przedostatnią , jeśli chodzi o kalendarz. Jest ona jednak bardzo istotna jeśli chodzi o prym w powiatowym sporcie szkolnym. Szkoła nasza, jak już wspomniałam, startuje, z sukcesami, w tych zawodach. 

W okresie wiosennym na lekcjach oraz zajęciach pozalekcyjnych poświęcamy dużo czasu aby poprawiać wyniki biegów na różnych dystansach, podciągnąć technikę czy wyćwiczyć zmiany sztafet sprinterskich. W tym roku termin rywalizacji był dość odległy więc przygotowania „pełną parą” trwały od dwóch tygodni. Przypomnę, że w gimnazjum startujemy w dwóch przedziałach wiekowych : młodzika i juniora. Młodsza kategoria wiekowa to klasy pierwsze i drugie starsza to ostatnie starty trzecioklasistów. Ten rok był również wyjątkowy, bo zawody zwykle planowane na dwa dni, odbyły się jednego dnia. Publiczne Gimnazjum nr 2 w Małkini Górnej przygotowało dość liczną reprezentację bo aż 46-cio osobową. W imprezie wzięło udział 8 szkół gimnazjalnych z terenu powiatu ostrowskiego co w sumie dało 217 zawodników i zawodniczek. Miło nam poinformować, że nasza systematyczna i ciężka praca przyniosła doskonałe efekty a młodzież małkińskiej dwójki zaprezentowała się godnie co jest powodem do dumy dla szkoły, młodzieży, nauczycieli i dyrekcji. Dziewczęta okazały się najlepszą żeńską ekipą w powiecie a chłopcy zajęli drugie miejsce po Gimnazjum w Andrzejewie. Indywidualnie natomiast, z całej ekipy awans do zawodów wyższego szczebla uzyskało ponad 50 % naszej reprezentacji (26 osób). Bardzo nas cieszą wyniki i awanse. Trzymamy kciuki za start naszej młodzieży na zawodach międzypowiatowych w dniu 27 maja w Kadzidle.

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!