Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

1 czerwca 2017 roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Celem akcji było zwrócenie uwagi, na problem, jakim jest spadek czytelnictwa, zwłaszcza wśród młodzieży oraz chęć pobicia rekordu Polski w jednoczesnym czytaniu ustanowionego 10 czerwca 2016 roku, wynoszącego 432 608 osób. 

Równo o godzinie 10 wszyscy uczniowie oraz grono pedagogiczne naszej szkoły ze swoimi książkami zebrali się na korytarzu, gdzie przymierzyli się do pobicia rekordu. Cała akcja trwała krótko, ale została ona uwieczniona fotograficznie, po to, aby pokazać frekwencje czytelników. Gdy mina wyznaczony czas, wszyscy niechętnie oderwali się od swoich książek. Klasy nieobecne w tym czasie w szkolnym budynku także uczestniczyły w tej akcji. O wyznaczonej godzinie, każdy z nich wyjął swoją książkę i czytał ją w miejscu, w którym aktualnie był np. na pikniku czy na wycieczce.

Naszym zdaniem akcja ,,Jak nie czytam, jak czytam” może w dużej mierze przyczynić się do wzrostu czytelnictwa w naszym kraju, zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Mamy nadzieję, że nowy rekord zostanie ustanowiony właśnie 1 czerwca 2017 r. w Dzień Dziecka i uczniowie naszej szkoły będą mogli być dumni z tego, że wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytania książek.

 

Autorzy: Alicja Nowacka i Maria Suchcicka

 

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!