Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

 

Za półtora miesiąca kończę gimnazjum, a co za tym idzie opuszczam szkolną gazetkę i publikacje autorskich tekstów na profilu mojej szkoły na YoungFace.TV. Nie pracowałam długo, bo zaledwie rok, ale to właśnie ten jeden rok sprawił, że jestem, kim jestem.

  

Dokładnie pamiętam swój pierwszy artykuł. Był o mojej pasji i streszczał moją przygodę z jazdą konną. Nie zdobył on żadnego wyróżnienia, ale dla mnie jest naprawdę ważny, bo to od niego wszystko się zaczęło. Pierwsze wyróżnienie dostałam za mój drugi artykuł. Zawarłam w nim swoje przemyślenia na temat „Czy przyjaźń między człowiekiem, a zwierzęciem jest możliwa?”. Byłam z siebie bardzo dumna i to był moment, w którym już wiedziałam, że chcę pisać i będę to robić. Pisałam dużo i dosyć często. O wszystkim co wydawało mi się godne uwagi. Najbardziej lubiłam swoje artykuły, w których opisywałam swoje hobby, do dziś uważam, że kiedy piszę o koniach, piszę najlepiej. Kiedy redakcja przyznawała mi wyróżnienie cieszyłam się jak małe dziecko, bo ta zielona gwiazdka symbolizowała, że komuś podoba się to co piszę i docenia to.

 

Co dał mi YoungFace? Przede wszystkim pewność siebie, poczucie, że mogę wyrazić swoje zdanie i nikt tego nie neguje. Podczas pisania artykułów mogłam wyrazić swoje poglądy, pokazać siebie i co lubię robić. Doświadczenie zdobyte na pisaniu bardzo pomogło mi w podniesieniu mojej oceny z języka polskiego. Chciałabym zaznaczyć, że redakcja miała ogromny wpływ podczas wyboru kierunku mojej szkoły średniej. Postanowiłam wykorzystać mój „potencjał” i wybrałam profil medialno-lingwistyczny. Swoją przyszłość chcę związać z dziennikarstwem.  

 

Przykro mi, że muszę wkrótce pożegnać się z YoungFace.TV, ale to nie znaczy, że kończy się moja przygoda z pisaniem. Sprawia mi to radość i zamierzam dalej pisać to co myślę. Kto wie, może kiedyś wrócę na ten serwis z inną szkołą? Wiem, że ten rok nie był stracony…

 

Daria Tadko kl. IIIa Zespół Szkół nr2 Publiczne Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

 

 

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!