Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

wycieczka_pg_2.jpgPołożenie naszej miejscowości nieopodal stolicy, w której sporo się dzieje, skłania nauczycieli do organizacji wyjazdów integracyjnych dla uczniów. Można byłoby się zastanawiać, czy szkoła, jak proponuje uczniom wycieczkę do Warszawy, jest w stanie zaproponować atrakcyjny program. Ilu pedagogów tyle pomysłów, ilu uczniów taka giełda propozycji. 

Tym razem PG 2 Małkinia Górna w miniony czwartek 27 kwietnia 2017r, preferując uczestników z klas pierwszych, udała się aby zwiedzić z przewodnikiem Stadion Narodowy, muzeum geologiczne z lekcją muzealną oraz zrobić spacerek po Starym Mieście aby poznać jego historię. 43 uczniów rozpoczęło realizację programu od obiektu sportowego, który jest zdolny pomieścić 56 tysięcy widzów. Byliśmy zarówno na koronie stadionu jak i na poziomie -4, gdzie znajdowały się szatnie naszej reprezentacji wraz z powieszonymi w boksach koszulkami naszych reprezentacyjnych gwiazd foodbolu. Były zdjęcia i spore zainteresowanie infrastrukturą sportową. Po około 1,5 godzinie przemieściliśmy się na Mokotów aby odwiedzić Muzeum Geologiczne a o 12.30 odbyła się lekcja poprowadzona przez Pana Dyrektora placówki pod tytułem :”Wielkie katastrofy w historii Ziemi”. Było to materiał trudny dla osób nie zorientowanych w temacie lecz nasi pierwszoklasiści zrealizowali już w szkole na lekcjach geografii tematy związane z dziejami Ziemi więc były to zajęcia uzupełniające naszą wiedzę.
Ostatnim punktem naszej wycieczki było zapoznanie się z historią Kolumny Zygmunta, Zamku Królewskiego czy Starego Miasta w Warszawie. Znamy wszyscy te obiekty lecz nie znane nam były szczegóły budownictwa, elementy architektury fasad budynków czy prawidłowości przy powstawaniu min Barbakanu czy murów obronnych. Wiadomo , jak na każdej wycieczce, były momenty bardziej i mniej przykuwające uwagę ich uczestników. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego.
Rano podczas zbiórki ok.8.00, pogoda nie napawała optymizmem lecz w momencie spaceru po Starówce była niezmiernie łaskawa. Wyjazd był pierwszą wspólną imprezą wyjazdową klas pierwszych naszego gimnazjum pod opieką wychowawców klas (Alena Przywoźna i Beata Narowska) i nauczyciela geografii Agaty Rostkowskiej.

SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Studio OSUMI prezentuje:

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Rada Gminy Małkinia Górna

RADA GMINY MAŁKINIA GÓRNA

1. Nietubyć Zbigniew – Przewodniczący
2. Maliszewski Jerzy - Wiceprzewodniczący
3. Murawski Arkadiusz- Wiceprzewodniczący

4. Biszewski Zdzisław
5. Bogdan Jacek
6. Dębek Leszek - tel. 503-070-557
7. Dębowiak Marzenna
8. Fidorczuk Urszula
9. Graczyk Arkadiusz
10. Jagiełło Józef
11. Kołota Krzysztof
12. Koroś Dorota
13. Nowacki Roman
14. Siwek Leszek
15. 
Zawistowski Marcin - 504-999-748

 

Przewodniczący Rady Gminy przyjmuje interesantów w poniedziałki w godz. 9.00 - 10.00 w Urzędzie Gminy w pokoju nr 9


Pogoda w Małkini

Our website is protected by DMC Firewall!