Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Położenie naszej miejscowości nieopodal stolicy, w której sporo się dzieje, skłania nauczycieli do organizacji wyjazdów integracyjnych dla uczniów. Można byłoby się zastanawiać, czy szkoła, jak proponuje uczniom wycieczkę do Warszawy, jest w stanie zaproponować atrakcyjny program. Ilu pedagogów tyle pomysłów, ilu uczniów taka giełda propozycji. 

Tym razem PG 2 Małkinia Górna w miniony czwartek 27 kwietnia 2017r, preferując uczestników z klas pierwszych, udała się aby zwiedzić z przewodnikiem Stadion Narodowy, muzeum geologiczne z lekcją muzealną oraz zrobić spacerek po Starym Mieście aby poznać jego historię. 43 uczniów rozpoczęło realizację programu od obiektu sportowego, który jest zdolny pomieścić 56 tysięcy widzów. Byliśmy zarówno na koronie stadionu jak i na poziomie -4, gdzie znajdowały się szatnie naszej reprezentacji wraz z powieszonymi w boksach koszulkami naszych reprezentacyjnych gwiazd foodbolu. Były zdjęcia i spore zainteresowanie infrastrukturą sportową. Po około 1,5 godzinie przemieściliśmy się na Mokotów aby odwiedzić Muzeum Geologiczne a o 12.30 odbyła się lekcja poprowadzona przez Pana Dyrektora placówki pod tytułem :”Wielkie katastrofy w historii Ziemi”. Było to materiał trudny dla osób nie zorientowanych w temacie lecz nasi pierwszoklasiści zrealizowali już w szkole na lekcjach geografii tematy związane z dziejami Ziemi więc były to zajęcia uzupełniające naszą wiedzę.
Ostatnim punktem naszej wycieczki było zapoznanie się z historią Kolumny Zygmunta, Zamku Królewskiego czy Starego Miasta w Warszawie. Znamy wszyscy te obiekty lecz nie znane nam były szczegóły budownictwa, elementy architektury fasad budynków czy prawidłowości przy powstawaniu min Barbakanu czy murów obronnych. Wiadomo , jak na każdej wycieczce, były momenty bardziej i mniej przykuwające uwagę ich uczestników. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego.
Rano podczas zbiórki ok.8.00, pogoda nie napawała optymizmem lecz w momencie spaceru po Starówce była niezmiernie łaskawa. Wyjazd był pierwszą wspólną imprezą wyjazdową klas pierwszych naszego gimnazjum pod opieką wychowawców klas (Alena Przywoźna i Beata Narowska) i nauczyciela geografii Agaty Rostkowskiej.

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!