Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Gmina Małkinia Górna uczciła Święto Niepodległości  pochodem z 30-metrową flagą, kotylionami i turniejem szachowym. Uroczystości Obchodów 99. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości zainaugurowała Msza Święta odprawiona 11 listopada o godzinie 12.00 w kościele p.w. Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła w Małkini Górnej.

Po mszy w pochodzie otwieranym przez uczniów i przedszkolaków niosących 30-metrową flagę poczty sztandarowe i mieszkańcy gminy przeszli pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze. Kwiaty złożono także na cmentarzu wojskowym przy ul. Leśnej.

Po południu w małkińskim GOKiS rozegrano Otwarty Turniej Szachowy  o Puchar Wójta Gminy Małkinia Górna.  Do rozgrywek przystąpiło 39 zawodników. Sędzią turnieju był Sławomir Sobociński. Najmłodszą uczestniczką turnieju była czteroletnia Maja Szewczyk, najstarszym Andrzej Żach (rocznik 1957).

W  kategorii do lat 12 (rok ur. 2005 i młodsi) zwyciężył Krzysztof Wojtacha  z Białegostoku, II i III miejsce zajęli: Mateusz Zawistowski z Małkini Górnej i Kacper Jaczyński z Zielonki.

W kategorii powyżej lat 12 (rok ur. 2004 i starsi) zwyciężył Piotr Sołowiński z Sarnak, II i III miejsce zajęli: Mateusz Jakowicz z Zambrowa i Adam Nagalski z Łomży. Zwycięzcy otrzymali puchary Wójta Gminy Małkinia Górna, zdobywcy kolejnych miejsc otrzymali pamiątkowe statuetki.