Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Podziękowanie po wyborach - Marcin Zawistowski

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Odchudzanie może być przyjemne i skuteczne!

Połącz dietę z suplementacją

Połączenie odpowiednio zbilansowanej diety oraz suplementacji pomagającej łatwiej osiągać pożądane rezultaty - to klucz do sukcesu!
Zadbaj o silną motywację

Na wizytach  monitorujemy  przebieg odchudzania, sprawdzamyefekty oraz w razie potrzeby wprowadzamyodpowiednie modyfikacje z uwzględnieniem oczekiwań pacjenta.

Daj sobie możliwość wyboru

Dieta Naturhouse daje dużą swobodę wyboru. Dzięki temujemy to na co mamy ochotę, stosując się do ogólnych zaleceń dietetyka.

Przyjdź do Naturhouse na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ i przekonaj się sam!
Ostrów Mazowiecka ul. Mieczkowskiego 16 
tel.736-093-206
https://rezerwacje.naturhouse-polska.pl/index.php/?lokalizacja=ostrow.mazowiecka 

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek: 10:00 - 18:00 
Wtorek: 09:00 - 17:00 
Środa: 09:00 - 18:00 
Czwartek: 08:00 - 16:00 
Piątek: 08:00 - 15:00


b_300_225_16777215_00_images_zdjecia_2017_piknikrod2017_piknikrod2017-20.jpg

9 września w sobotę na Rodzinnym Ogrodzie Działkowym  „RELAKS” w Małkini Górnej odbyły się obchody „Dnia Działkowca”.  Była to nie jedyna okazja do świętowania.

 

W tym roku bowiem odbywają się obchody 120 lat Ogrodnictwa Działkowego w Polsce. Pierwsze w ogródki działkowe pod nazwą "Kąpiele Słoneczne" na terenach polskich będących w tym czasie pod zaborami założone zostały w Grudziądzu przez doktora Jana Jalkowskiego  w 1897 roku .

  

 

 

Kilkadziesiąt lat później w 1982 roku powstał Rodzinny Ogród Działkowy „RELAKS”.  W tym roku  przypada 35 rocznica jego utworzenia. Na powierzchni 4,52 h znajduje się 129 działek, które w ocenie władz PZD stanowią jeden z najpiękniej zagospodarowanych Rodzinnych Ogrodów Działkowych na wschodnim Mazowszu. Na gruntach przekazanych przez Gminę pod utworzenie Ogrodu rósł tylko dziki czosnek – jak wspominają najstarsi działkowcy. Na chwilę obecną jest to przepiękna oaza zieleni pełna drzew owocowych, krzewów oraz upraw warzywnych. Wzbogacona o estetyczne altany i małą architekturę.

 

Na obchody „Dnia Działkowca” połączone z rodzinnym piknikiem przybyło ok. 150 działkowców z rodzinami. Wśród zaproszonych gości obecnych na  uroczystość była Pani Bożena Kordek Wójt Gminy Małkinia Górna oraz Pan Jan Nowociński jako przedstawiciel Mazowieckiego Okręgowego Zarządu PZD. Pani Wójt w krótkim wystąpieniu podkreśliła istotną rolę jaką odgrywa ROD „RELAKS” w kształtowaniu pozytywnego wizerunku estetycznego gminy. Pan Jan Nowociński przekazał ze strony Zarządu Okręgowego PZD gratulacje z okazji jubileuszu Ogrodu i wyrazy uznania za wkład pracy działkowców nie tylko mającej wpływ na wygląd i estetykę działek, ale także w działaniach na rzecz obrony ogrodnictwa działkowego w Polsce, w których to działaniach ROD „RELAKS” miał swój istotny udział. Na ręce Prezesa Zarządu Jacka Bogdana przekazał pamiątkowy dyplom z okazji 120 lecia Ogrodnictwa Działkowego w Polsce.

 

W trakcie oficjalnego rozpoczęcia spotkania ogłoszono rozstrzygnięcie konkursu na najlepiej zagospodarowaną działkę. Wyróżnione zostały 3 działki, których użytkownicy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci opryskiwaczy oraz książki o tematyce ogrodniczej. Wyróżniono też książkami osoby, które czuwały nad zorganizowaniem części piknikowej uroczystości. W miłej atmosferze i przy dobrej muzyce działkowcy biesiadowali do późnych godzin wieczornych.   

 

 

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!