Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

 

Bardzo pracowita była jesień dla sportowców ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Małkini Górnej. Tak się złożyło, że kalendarz XXII Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej, w ramach którego rywalizujemy, przewiduje starty najbardziej popularnych dyscyplin jesienią i to na trzech etapach.

 

Po 20-stym września rozpoczęły się rozgrywki piłki nożnej dziewcząt i chłopców. Zawody, po eliminacjach gminnych, miały swoją kontynuację właśnie dla uczniów małkińskiej „Dwójki” na zawodach powiatowych w Ostrowi Mazowieckiej oraz młodsze dziewczęta rywalizowały w Małkini na boisku typu Orlik przy SP2. W tej dyscyplinie awans do zawodów międzypowiatowych, wygrywając rywalizację w powiecie, otrzymały dziewczęta z rocznika 2005/2006 (7 i 8 klasa). Dziewczęta młodsze na swoim boisku wywalczyły brązowe medale. Chłopcom nie dopisało szczęście i zarówno młodsi jak i starsi, trafiali w grupie na zwycięzców turnieju powiatowego, z którymi to w grupach remisowali a układ tabeli nie pozwalał na awans. 

Jesień to również, a może przede wszystkim, zawody biegowe. Mamy za sobą zarówno zawody gminne w indywidualnych biegach przełajowych, powiatowe w indywidualnych i sztafetach oraz międzypowiatowe i wojewódzkie w sztafetowych biegach przełajowych. Tu błyszczeliśmy wyraźnie światłem własnym.

 

Indywidualne biegi przełajowe, na szczeblu powiatowym, miały swoje miejsce 9 października na naszych łęgach nadbużańskich w ramach imprezy XXI Biegi o Puchar Starosty Ostrowskiego, gdzie wystartowaliśmy masowo (ponad 60 biegaczy). Masowość przełożyła się również na wyniki. W każdej kategorii, tak indywidualnie jak i grupowo, nasi reprezentanci wiedli prym. Zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców, tak młodszych (r.2007-2008) jak i starszych (2005-2006). Na podium stawali nasi uczniowie otrzymując z rąk Pani Wójt, Pana Dyrektora MOSiR-u czy Pana Starosty oraz Dyrektorów szkół wyjątkowej urody medale J.

 

Sztafety przełajowe, to w naszym wydaniu oddzielna piękna opowieść. Pierwsze zawody odbyły się już 3 października, były to eliminacje powiatowe. Miały one miejsce na terenie nieopodal MOSiR Ostrów Maz przy ul. Trębickiego w Ostrowi Mazowieckiej. Tu też nie zawiedliśmy. Złote medale we wszystkich czterech kategoriach powędrowały do naszych reprezentantów. Mieliśmy przyjemność udekorować naszych biegaczy podczas apelu szkolnego w dniu 15 października.

Zawody międzypowiatowe miały miejsce w Ostrołęce nad Narwią w dniu 11 października. Tu trzy z czterech awansujących ekip wystąpiły z większym i mniejszym sukcesem. Na pochwałę zasługują dziewczęta, które w młodszej kategorii w pięknym stylu wygrały rywalizację wśród 12 zespołów z rejonu Ostrołęki, starsze dziewczęta przybiegły na drugim miejscu, w swojej kategorii, zdobywając srebrne medale i awans do zawodów mazowieckich, które miały już miejsce 18 października 2019r w Siedlcach nad zalewem Muchawka. Tu znowu zabrakło nam jednej sztafety, nie pojechały dziewczęta starsze ze względu na braki personalne. Młodsze dziewczęta dzielnie walczyły na trasie, co było dla nich dużym osiągnięciem bo z rok starszymi koleżankami wywalczyły 13-ste miejsce w województwie mazowieckim.

 

Za nami ciężki okres startowy. Wiele cierpliwości mieli dla nas uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele za co jesteśmy im bardzo wdzięczni. Przyznacie jednak Państwo, że dla każdego pracownika sukces w jego pracy jest ogromną motywacją a dla nas, nauczycieli wychowania fizycznego z SP2 Małkinia Górna, radość dziecka z owoców swojej ciężkiej pracy to wartość bezcenna. Raz jeszcze , pełni radości z osiągniętych wyników, gratulujemy naszej młodzieży tak owocnego sezonu jesiennego a pani Wójt dziękujemy bardzo za zabezpieczenie transportu na zawody sportowe.   

 

  

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!