Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Jesteśmy jedyną Gminą w powiecie ostrowskim, która dba o swoich najmłodszych sportowców, wdrażając ich do ruchu, aktywizując i ucząc rywalizacji. Najmłodsi uczniowie ze wszystkich naszych szkół mają możliwość stanąć w szranki rywalizacji przeznaczonej dla klas 1-3. Wszystkie szkoły co roku korzystają z tej szansy i biorą udział w Małej Spartakiadzie Szkół Podstawowych. W tym roku mamy już dziesiątą edycję tej imprezy. Zawody jesienne odbyły się 26 września 2017r w Szkole Podstawowej nr 2 w Małkini Górnej. Organizatorami imprezy była natomiast Szkoła Podstawowa w Glinie i Orle. 

W ramach „Jesieni 2017”, przy licznym udziale dzieci oraz  kibicujących rodzicach,  odbyły się dwie dyscypliny: biegi przełajowe oraz mini piłka nożna – zespoły mieszane. Jest to najbardziej spontaniczna grupa sportowców, niezwykle zaangażowana i ujmująca swoim przejęciem. Może trochę nieporadna, może nie znająca się na taktyce czy technice ale jakże rozczulająca w tej swojej niewiedzy. Cieszy zainteresowanie oraz zaangażowanie otoczenia. Tu ukazują się zwiastuny talentów a nauczyciele wychowania fizycznego, trenerzy, podpatrują i wychwytują swoich przyszłych podopiecznych (mówię to z własnego doświadczenia). Klasyfikacja szkół i poszczególnych dzieci znajduje się na stronie spartakiady (WWW.spartakiada.malkinia.com) ale w tym wypadku jest ona chyba najmniej ważna, bo liczy się radość z uprawiania sportu i ze zwycięstwa nad własnymi słabościami, bo przecież pokonanie 500- 600-ciu set metrów przez siedmiolatków wymaga od nich często niemało samozaparcia.

Kolejna edycja zmagań maluchów , odbędzie się na wiosnę 2018r , również w SP 2 Małkinia Górna. Bardzo dziękuję koleżankom organizatorkom za postawę i sprawną organizację.

 

SFbBox by website

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd