Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

W dniu dzisiejszym (07.06.2017) w Zespole Szkół Gminnych nr 2 w Małkini Górnej, odbyła się uroczystość zakończenia i podsumowania szkolnej imprezy sportowej pod nazwą Gminna Spartakiada Szkół Podstawowych Gminy Małkinia Górna. Za sobą mamy już XIV-stą edycję tej imprezy. Jest to, trwająca cały rok, rywalizacja sportowa  szkół podstawowych z naszej Gminy. Imprezy sportowe z kalendarza są zarazem eliminacją do zawodów powiatowych, do której z naszej Gminy, mają prawo startu dwie pierwsze drużyny w kategorii dziewcząt i chłopców, w następujących konkurencjach: mini  piłka nożna na „Orlikach” i w hali, mini piłka siatkowa, 4-bój lekoaatletyczny, ringo oraz biegi przełajowe (tu sześcioro dzieci z każdego rocznika).

 

Obok rywalizacji uczniów z klas IV-VI mają dwie imprezy (jesienią i wiosną) najmłodsi uczniowie z klas I-III ze wszystkich naszych szkół zwana Małą Spartakiadą (o tej imprezie już pisałam po 17 maja, kiedy to nasi najmłodsi bawili się rywalizując w SP 2 Małkinia Górna). 

Nauczyciele pracują z dziećmi przez cały rok przygotowując je do poszczególnych imprez sportowych. Cieszymy się zarówno z tych małych jak i dużych sukcesów, które w naszych gminnych szkołach są i dają nam wszystkim satysfakcję i promują naszą miejscowość oraz aktywność szkół.  Patronat nad imprezą sprawuje Wójt Gminy Małkinia Górna.

Szeroko rozumiana opieka nad imprezą obejmuje nie tylko ufundowane puchary i wyróżnienia indywidualne dla sportowców ze wszystkich szkół ale również, a może przede wszystkim, transport na imprezy tak gminne jak i powiatowe oraz międzypowiatowe. Bardzo za to Pani Wójt Bożenie Kordek, dziękuję w imieniu swoim jak i innych nauczycieli oraz uczniów. Wiem doskonale , że w wielu Gminach te sprawy często pozostawiają wiele do życzenia.  

Nasze podsumowanie zaszczycił swoją obecnością również Dyrektor GOKiS Małkinia Górna Pan Andrzej Sadowski, który zawsze bardzo życzliwie odnosi się do naszych działań a my możemy liczyć na jego pomoc.

Dzisiejsza impreza miała charakter bardzo uroczysty również pod kątem oprawy muzycznej przygotowanej przez uczniów SP 2 Małkinia Górna pod kierunkiem Koleżanki Zofii Grzymkowskiej. Obecna na imprezie Pani Danuta Barszcz, w imieniu Patrona imprezy Pani Wójt Bożeny Kordek, wręczyła ufundowane trofea. Z rąk Pani Dyrektor Barszcz za osiągnięcia swoich szkół odebrali obecni na imprezie Dyrektorzy. Panowała bardzo sympatyczna atmosfera a wspólny poczęstunek był ostatnim miłym akcentem  dzisiejszej imprezy.

 

Raz jeszcze bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom wychowania fizycznego w naszej Gminie, za owocną współpracę, życzliwość, organizację imprez sportowych i pracę na niwie szlifowania swoich sportowych „diamencików”, jakie w każdej szkole rokrocznie odkrywamy.

 

Oto jak przedstawiała się klasyfikacja XIV Gminnej Spartakiady Szkół Podstawowych Gminy Małkinia Górna:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej

II miejsce Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Prostyni

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 im Marii Skłodowskiej Curie w Małkini Górnej

IV miejsce Szkoła Podstawowa im Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie

V miejsce Szkoła Podstawowa w Kańkowie

V miejsce Szkoła Podstawowa w Orle

VII miejsce Szkoła Podstawowa im Księdza Jana Twardowskiego w Glinie

 

Wyróżnienia indywidualne za szczególne osiągnięcia sportowe i wkład w imprezę otrzymali:

SP 2 Małkinia Górna: Oliwia Zakrzewska  i Jan Przesmycki

SP Prostyń : Belczyński Damian i Dawidowska Weronika

SP 1 Małkinia  Górna : Kinga Krupa i Andżelika Włodarczyk

SP Kiełczew : Aleksander  Federczyk i Dominik Kędzierski

SP Kańkowo : Łukasz Zyśk i Kacper Barciński

SP Orło: Natalia Radomska i  Piotr Mikołajczyk

SP Glina : Julia Kochańska i Mateusz Dobrowolski

 

   

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!