Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_300_225_16777215_00_images_zdjecia2018_pilka-reczna_04-12-2018_IMG_20181202_171255.jpgMałkińskie „Piłkareczki” mają za sobą weekend pełen niesamowitych przeżyć. 1 i 2 grudnia 2018r uczestniczyliśmy w wydarzeniu pod nazwą „Piłka ręczna uzależnia”. Pojechałyśmy na turniej, już o 6.00 w sobotę, dwoma zespołami a były to dziewczęta rocznik 2006/2007 oraz rocznik 2008/2009. Dziewczęta grały swoje mecze w dwóch różnych miejscach. Bardzo dziękuję, już na wstępie Koleżance Ewie Kruszewskiej, za opiekę i poprowadzenie zespołu starszego. Starsze dziewczęta grały w Mrokach a młodsze w Ruścu. Obie miejscowości to Gmina Lesznowola k/Piaseczna.

  

Impreza miała imponujące dane: prawie 700 zawodników w sześciu kategoriach, przez dwa dni na 4 halach (Mysiadło, Rusiec, Mroków, Łazy), 48 drużyn z 26 klubów reprezentujących 9 województw. Wszystkie mecze można było LIVE obejrzeć na kanale YouTube. Gościem specjalnym był Karol Bielecki, jeden z najlepszych szczypiornistów Świata. Dekorował on medalistów, w tym nas, podpisywał książki, rozdawał autografy. Mówię Wam, to było przeżycie uścisnąć rękę, która potrafi wprawić piłkę w ruch z szybkością 120km/h.

 

23 Dziewczęta występujące w barwach UKS „Dwójka” Małkinia Górna są ambasadorkami naszej szkoły, Gminy i Klubu. Cieszy nas rozpoznawalność i respekt, który w kuluarach turnieju budziły. Są grupą zawodniczek tylko z naszej, w sumie nielicznej, szkoły. (Dam przykład, jeśli w roczniku 2006 w SP2 jest 23 dziewczęta a z tego 10 gra w ręczną z sukcesami to wiecie o czym mówię). Starsze dziewczęta w swojej grupie wygrały dwa mecze i jeden zremisowały (ze zwyciężczyniami całej imprezy czyli zespołem z Włocławka). Jak to w sporcie, zabrakło trochę szczęścia przy bilansie bramkowym. Natomiast młodsze adeptki szczypiorniaka, mecze pierwszego dnia wygrały natomiast rewanżowe nie poszły już tak łatwo. Ostatecznie 2006r zajął 3 miejsce w swojej grupie wiekowej a młodsze 2 miejsce.   

 

Chciałabym w imieniu swoim oraz dzieci i ich rodziców, bardzo podziękować Pani Wójt za zapewnienie nam transportu pierwszego dnia czyli w sobotę 1 grudnia. Dzień drugi to zrozumienie Prezesa UKS „Dwójka” Małkinia Górna i pokrycie kosztów z kasy klubu. Raz jeszcze bardzo dziękujemy, że mogłyśmy tam być.

 

Cieszy zainteresowanie działalnością klubu przez dziewczęta SP 2 Małkinia Górna (smuci, że żadna inna szkoła nie chce nam podesłać dziewcząt). Jak tylko mogę to przyciągam na zajęcia do „Piłkareczek”, każdą chętną. Imponuje zaangażowanie rodziców, którzy „wkręcili się w uzależnienie” swoich dzieci i stanowią ogromny oręż na trybunach. Satysfakcjonuje poparcie i wsparcie władz Gminnych i szkolnych dla naszego sportu. Z perspektywy swojej 17-sto letniej działalności powiem, że tak dobrze nie było a chcemy jeszcze lepiej. Trzymajcie Małkiniacy za nasze Wojowniczki kciuki, to nas poniesie a one będą godnie nas promowały.

 

Chcecie na własne oczy zobaczyć naszą „stajnię”? Zapraszamy na IV Turniej Mikołajkowy Dziewcząt, który odbędzie się 8 (2008) i 9 (2006) grudnia 2018r. na naszej Sali w SP 2 Małkinia Górna.    

Agata Rostkowska – trener II klasy piłki ręcznej

UKS „Dwójka” Małkinia Górna


 


 

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!