Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_250_188_16777215_00_images_1911(2)_43728830_1395544820575564_4427440507068612608_n.jpgW połowie sierpnia  2018 drużyna dziewcząt UKS „Dwójka”  rozpoczęła przygotowania do Mazowieckiej Ligi Piłki Ręcznej Dziewcząt. Na początku września udałyśmy się do Regimina na turniej aby dostrzec nasze braki i niedoskonałości w szkoleniu gdyż już 6 października rozpoczynamy start w naszym pierwszym sezonie rozgrywkowym. Zaczynamy od kategorii dzieci dziewiętnastoma zawodniczkami, sporo, ale w trzech rocznikach 2008, 2007 i 2006. Głównym oparciem dla drużyny ligowej są dziewczęta z klasy piątej sportowej naszej małkińskiej „dwójki”. 
 Starsze dziewczęta czyli 6 klasa to trzy zawodniczki  będące głównym rusztowaniem zespołu ligowego oraz cztery dziewczynki, które w trakcie szkolenia juniorki młodszej, zachęcone, doszły do zespołu. Rodzynkiem  z klasy czwartej jest również najmłodsza Julka. To struktura tej naszej „19-stki”. Jak wiemy wszyscy, pierwsze dwa i pół  miesiąca szkolenia nie było prostą sprawą ze względu na brak dostępu do sali gimnastycznej ze względu na jej remont. W tym czasie zespół radził sobie z desperacją ćwicząc na boisku zewnętrznym, często w różnych warunkach termicznych i wilgotności oraz na korytarzu szkolnym. Aby nie wypaść z obiegu i wprawy pojechałyśmy na turniej do Siemiatycz, bo jest oczywistą sprawą , że duża ilość gier kontrolnych jest najlepszym treningiem.
W kategorii dzieci, na Mazowszu zgłosiło się do rywalizacji 20 zespołów. Zostały podzielone na cztery grupy pięciozespołowe. UKS „Dwójka” Małkinia Górna gra w grupie „ C”. Gramy systemem tzw turniejowym  czyli co dwa tygodnie turniej na którym gramy dwa mecze w zakresie czasowym 2x15 minut. 6 października rozegrałyśmy dwa mecze w Cegłowie, 20 października w Karczewie, 3 listopada w Warszawie oraz 17 listopada, jako gospodarze, w Ostrowi Mazowieckiej. W czterech turniejach  (8 meczów) wygrałyśmy cztery mecze, przegrałyśmy trzy oraz   mamy na koncie punkty za walkowera. W sumie 15 punktów zdobytych na MKS Karczew II (16 : 9 i 17 : 5), UKS „Jutrzenka” Cegłów (17:11, 10:0 – wo) oraz UKS „Agrykola” Warszawa (11:9). Straciłyśmy natomiast punkty na dwóch meczach z MKS Karczew I –zdecydowany lider w grupie C (1:16, 4:14) oraz przegrany mecz z UKS Agrykola Warszawa (2:8). Ostatecznie zajęłyśmy trzecie miejsce w grupie z taką samą liczbą punktów co Warszawianki, ale to one miały korzystniejszy bilans bramkowy.   
Aby zespół mógł funkcjonować, potrzebnych jest kilka ogniw są to zarówno zaangażowane i sprawne dzieci, świadomi rodzice, dobrze funkcjonujące struktury klubowe, płynność finansowa czy zaangażowany trener. U nas w UKS-ie wszystkie te tryby, co napawa nas ogromną radością, współgrają i wzajemnie się napędzają.  Ze swojej strony bardzo dziękuję wszystkim za możliwość dostarczenia radości z uprawiania sportu przez nasze dzieci oraz zaangażowanie i pomoc w promocji naszej „Sportowej Gminy” poprzez dyscypliną kojarzoną od 17 lat z naszą miejscowością. 
Na zdjęciu stoją od lewej:  Gabrysia Jagiełło , Maja Zyśk, Roksana Przywoźna, Wiktoria Zyśk, Julia Polińska, Zosia Kruszewska, Julia Pawłowska, Oliwia Barszcz, Weronika Piotrowska, Zosia Korzeb, Agata Rostkowska, Ola Gut, Julia Suska, Michalina Zyśk, Blanka Wojtkowska, Julia Kołodziej, Maja Sierota, Marysia Barzyczak i Natalia Nienałtowska. Nieobecna na zdjęciu Nina Bednarek.   
Agata Rostkowska – trener drużyny
 
 

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!