Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

W dniu 11 listopada w 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę zespoły Siedleckiej Klasy A rozegrały ostatnią 13 kolejkę spotkań rundy jesiennej sezonu 2018-2019. Teraz przed piłkarzami długa przerwa zimowa. Przyszedł czas na regenerację sił i odpoczynek a dla działaczy klubowych czas na podsumowanie strat i zysków. Na boiska zespoły powrócą dopiero w ostatni weekend marca (30-31) 2019 roku. Runda jesienna w wykonaniu zespołów Siedleckiej Klasy A była dość ciekawa, emocjonująca i przyniosła kibicom sporo wrażeń, niektóre spotkania trzymały ich w napięciu do ostatniego gwizdka arbitra. W tych spotkaniach nie brakowało też i kontrowersyjnych sytuacji. Arbitrzy nie raz wypaczali wynik spotkania. Były szybkie składne akcje, były też i widowiskowe gole, i nie brakowało udanych parad bramkarzy. Oglądając większość spotkań kibice nie mogli narzekać na nudę. Przez pierwsze sześć kolejek na czele tabeli liderowały trzy zespoły: JASTZRĄB ŻELISZEW, MKS MAŁKINIA i WATRA MROZY, które zmieniały się na pozycji lidera. Od siódmej kolejki na czoło tabeli wysunął się zespół JASTRZĘBIA ŻELISZEW, który już do końca rundy nie oddał przodownictwa i został MISTRZEM JESIENI z przewagą 10 punktów nad WATRĄ MROZY i MKS MAŁKINIĄ. Tak w telegraficznym skrócie można byłoby powiedzieć o rundzie jesiennej, ale jak każde rozgrywki tak i te są podporządkowane statystykom, więc i my też przedstawimy kilka podstawowych statystyk (gole, zwycięstwa, skuteczność, gra fair play). Statystyki te uzyskałem dzięki portalom społecznościowym „Łączy nas piłka”, „90minut.pl”, „Siedlecka piłka” oraz stronom „Futbolowo.pl” klubów Siedleckiej Klasy A.

1.      GOLE.

  

 

W rundzie jesiennej zespoły Siedleckiej Klasy A rozegrały 91 spotkań, w których padło 374 gole. Tych 374 goli strzeliło 126 piłkarzy. Wśród nich znalazło się czterech pechowców, którzy pokonali własnego bramkarza (SĘP ŻELECHÓW – 2, TĘCZA KORCZEW – 1 i POLONEZ MORDY – 1). Po weryfikacji wyników Wydział Gier OZPN SIEDLCE przyznał dwa walkowery. W 9 kolejce POLONEZ MORDY podejmował u siebie BŁĘKITNYCH STOCZEK WĘG. i w 10 kolejce KOSOVIA KOSÓW LACKI grała z GRODZIKIEM KRZYMOSZE. W obu tych przypadkach goście nie dojechali na mecz, więc gospodarzom przysługiwał walkower 3:0. Skuteczność goli na jedno spotkanie jest dość duża, wynosi – 4,10. Gospodarze strzelili swym rywalom 212 goli, goście odpowiedzieli 162 trafieniami.

Najwięcej goli padło w: 6 kolejce – 38; w 5 i 9 kolejce – po 36 i w 10 – 34.

Najmniej goli padło w: 12 kolejce – 19; w 7 – 20 i na inaugurację ligi – 21.

Najwięcej goli w jednym spotkaniu padło:

- w 2 kolejce: POLONEZ MORDY – LKS OSTRÓWEK 1:7,

- w 3 kolejce: JASTRZĄB ŻELISZEW – POLONEZ MORDY 5:3,

- w 6 kolejce: OLIMPIA LATOWICZ – WATRA MROZY 4:6 i JUTRZENKA CEGŁÓW – POLONEZ  MORDY 3:6,

- w 9 kolejce: LKS OSTRÓWEK – OLIMPIA LATOWICZ 6:3 i JASTRZĄB ŻELISZEW – SĘP ŻELECHÓW 5:3,

- w 10 kolejce: OLIMPIA LATOWICZ – JASTRZĄB ŻELISZEW 2:7.

                Najlepszą skutecznością w jednym spotkaniu popisał się piłkarz OSTRÓWKA Paweł Oniśk, który w 2 kolejce w spotkaniu POLONEZ MORDY – LKS OSTRÓWEK 1:7, sześć razy pokonał bramkarza gospodarzy. Następnym piłkarzem, który może pochwalić się taką skutecznością jest piłkarz JASTRZĘBIA ŻELISZEW Konrad Śliwka, który w ubiegłym sezonie bronił barw IV-to ligowego zespołu NAPRZÓD SKÓRZEC (obecnie Siedlecka Liga Okręgowa). W spotkaniu 10 kolejki OLIMPIA LATOWICZ – JASTRZĄB ŻELISZEW Konrad Śliwka 5 razy trafił do siatki gospodarzy. Ponadto na jego koncie są: cztery trafienia w jednym meczu (LKS OSTRÓWEK – JASTRZĄB ŻELISZEW), 1 hat-trick  (JASTRZĄB ŻELISZEW – SĘP ŻELECHÓW) oraz 4 dublety. Oprócz Konrada Śliwki  hat – trickiem mogą się jeszcze pochwalić: Mariusz Kopacz (LKS OSTRÓWEK), Paweł Klewek (POLONEZ MORDY), Vitalii Burko (KOSOVIA KOSÓW LACKI) i Daniel Serwatka (WATRA MROZY). W rundzie jesiennej padło ogółem 43 dublety.

Najlepszy atak: JASTRZĄB ŻELISZEW – 49 strzelonych goli.

Najgorszy atak: GRODZISK KRZYMOSZE – 10 strzelonych goli.

Najlepsza obrona: JASTRZĄB ŻELISZEW i MKS MAŁKINIA – po 16 straconych goli.

Najgorsza obrona: BŁĘKITNI STOCZEK WĘG. 45 straconych goli.

  

2.      ZWYCIĘSTWA.

W 91 spotkaniach atut własnego boiska gospodarze wykorzystali dość dobrze odnosząc 48 zwycięstw, goście 31 razy byli lepsi od gospodarzy a 12 spotkań zakończyło się podziałem punktów.

Najwięcej zwycięstw odniósł: JASTRZĄB ŻELISZEW – 11.

Najmniej zwycięstw odniósł: SĘP ŻELECHÓW – 1.

Najwięcej remisów odniósł: LKS O., KOSOVIA K.L., JUTRZENKA C. – po 3.

Najmniej remisów odniósł: SĘP ŻELECHÓW – O.

Najwięcej porażek doznał: SĘP ŻELECHÓW -12.

Najmniej porażek doznał: JASTRZĄB ŻELISZEW – 0.

A)      Gra w domu:

Najwięcej zwycięstw: JASTRZĄB ŻELISZEW – 6.

Najmniej zwycięstw: SĘP ŻELECHÓW – 1.

Najwięcej remisów: KOSOVIA K.L, TĘCZA K., JUTRZENKA C. – PO 2.

Najmniej remisów: JASTRZĄŻ., MKS M., POLONEZ M., OLIMPIA L., SĘP Ż. – 0.

Najwięcej porażek: SĘP ŻELECHÓW – 5.

Najmniej porażek: JASTRZĄB ŻELISZEW – 0.

B)      Gra na wyjeździe:

Najwięcej zwycięstw: JASTRZĄB Ż. I WATRA M. – po 5.

Najmniej zwycięstw: BŁĘKITNI ST.W., GRODZISK K., SĘP Ż. – po 0.

Najwięcej remisów: JASTRZĄB Ż., LKS O., POLONEZ M. – po 2.

Najmniej remisów: WATRA M., TĘCZA K., BŁĘKITNI ST.W., GRODZISK K., SĘP Ż. – po 0.

Najwięcej porażek: GRODZISK K., SĘP Ż. – po 7.

Najmniej porażek: JASTRZĄB ŻELISZEW – 0.

  

3.      SKUTECZNOŚĆ.

Najskuteczniejszym piłkarzem rundy jesiennej został piłkarz JASTRZĘBIA ŻELISZEW KONRAD ŚLIWKA, który 23 razy trafił do siatki rywali. Na drugim miejscu z 11 trafieniami jest Marcin Sadowski z MKS MAŁKINIA. Na trzecim miejscu podium jest aż czterech piłkarzy, którzy mają na swym koncie po 9 oczek. Są to: Dominik Jajszczyk – TĘCZA KORCZEW, Paweł Klewek – POLONEZ MORDY, Paweł Oniśk – LKS OSTRÓWEK i Daniel Serwatka – WATRA MROZY. Tuż za podium znaleźli się: Mariusz Kopacz – LKS OSTRÓWEK, Daniel Paczuski – POLONEZ MORDY  i Jacek Wronowski – WATRA MROZY. Tak przedstawia się ścisła czołówka najskuteczniejszych strzelców Siedleckiej Klasy A  w rundzie jesiennej sezonu 2018 – 2019.

 

4.      GRA FAIR PLAY.

Na boiskach Siedleckiej Klasy A nie obyło się bez kartek. Ogółem arbitrzy za łamanie zasad gry pokazali łącznie 375 kartek, w tym 342 żółte, 24 czerwone za dwie żółte i 9 czerwonych bezpośrednio.

Najwięcej kartek zobaczyli piłkarze GRODZISKA KRZYMOSZE, bo aż 51, w tym 45 żółtych, 5 czerwonych za dwie żółte i 1 czerwoną bezpośrednio.

Najbardziej fair grającym zespołem jest zespół TĘCZY KORCZEW. Piłkarze tego zespołu zobaczyli ogółem 17 kartek, w tym 15 żółtych i dwie czerwone za dwie żółte kartki.

Najwięcej czerwonych za dwie żółte kartki zobaczyli piłkarze GRODZISKA KRZYMOSZE – 5.

Najmniej piłkarze KOSOVII KOSÓW LACKI i OLIMPII LATOWICZ – 0.

Najwięcej czerwonych bezpośrednio zobaczyli piłkarze SĘPA ŻELECHÓW – 2.

Bez czerwonych bezpośrednich było 6 zespołów: BŁĘKITNI STOCZEK W., OLIMPIA LATOWICZ, WATRA MROZY, TĘCZA KORCZEW, LKS OSTRÓWEK, MKS MAŁKINIA.

Najwięcej kartek piłkarze zobaczyli w ostatniej 13 kolejce, bo aż 49, w tym 44 żółte i 5 czerwonych za dwie żółte. Tylko w jednym spotkaniu pomiędzy GRODZISKIEM KRZYMOSZE a SĘPEM ŻELECHÓW arbiter musiał sięgać do kieszonki aż 15 razy. Pokazując gospodarzom 7 żółtych i 2 czerwone za dwie żółte a gościom 5 żółtych i 1 czerwoną za dwie żółte. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla GRODZISKA KRZYMOSZE. Drugim takim spotkaniem obfitującym w kartki było spotkanie 12 kolejki pomiędzy WICHREM SADOWNE a JASTRZĘBIEM ŻELISZEW, gdzie arbiter też pokazał 15 kartek, w tym 3 czerwone za dwie żółte. WICHER SADOWNE obejrzał 8 żółtych i 2 czerwone za dwie żółte a JASTRZĄB 4 żółte i 1 czerwoną za dwie żółte. Mecz zakończył się remisem 1:1. W tym spotkaniu lider nie wykorzystał dwóch rzutów karnych.

Tak duża ilość kartek (375) nie oznacza, że spotkania były brutalne, choć były niekiedy sytuacje kontrowersyjne, ale to nie nam to oceniać zrobili to za nas inni. Dużo kartek piłkarze otrzymywali za „buzię” nie godząc się z niektórymi decyzjami arbitrów, ale były też takie sytuacje, kiedy karali zbyt łagodnie.

Podsumowując to wszystko mamy nadzieję, że po zimowej przerwie zespoły z zapałem przystąpią do walki o tytuł mistrza Siedleckiej Klasy A, który promuje zwycięzcę do wyższej ligi rozgrywkowej. Na wiosnę pozycji lidera będzie bronił zespół JASTRZĘBIA ŻELISZEW, ale pozostałe zespoły nie rzucą ręcznika i podejmą sportową walkę o całą pulę zwycięstwa. Zespoły z dołu tabeli jeszcze też nie powiedziały ostatniego słowa i będą chciały udowodnić swą wartość. Natomiast środek nie zadowoli się środkiem i będzie szukał okazji, aby poprawić swą lokatę. Zapowiada nam się ciekawa wiosna, która będzie trzymała kibiców w niepewności do ostatniej kolejki. Dziś dziękujemy wszystkim piłkarzom za dostarczone emocje i do zobaczenia na wiosnę 30 marca 2019 roku.

 

Autor opracowania: Paweł Wenus

 

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!