Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

5 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Postaci z Bajek. To miłe i kolorowe święto zawitało też do młodszych klas prostyńskiej szkoły. Bajki bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Często stanowią wzór do naśladowania i pomagają dzieciom rozpoznać zło. Od rana po korytarzach szkolnych przemykały bajkowe postacie: królewny, krasnoludki, książęta, wróżki, a także Czerwony Kapturek, Kaczka Dziwaczka, Kot w butach, czarownica, niedźwiadek, krowa, rycerz i wiele fantastycznych bohaterów. Główna uroczystość miała miejsce na świetlicy szkolnej. Wzięły w niej udział dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – III szkoły podstawowej wraz z wychowawcami. 

Najpierw odbyła się parada bajkowych postaci, której towarzyszyły gromkie oklaski publiczności. Następnie młode audytorium wysłuchało bajki „O rybaku i złotej rybce” zaprezentowanej przez p. Ewę Jakubik – bibliotekarkę szkolną oraz legendy gdańskiej „Jak chleb w kamień się zamienił” odczytanej przez dyrektor szkoły p. Ewę Szymanik. Dalszą część uroczystości stanowiły zagadki skierowane do poszczególnych klas. Dotyczyły one, oczywiście, baśni i bajek: postaci, tytułów i charakterystycznych przedmiotów w nich występujących. Na zakończenie prowadząca uroczystość bibliotekarka szkolna zachęciła uczniów do czytania bajek samodzielnie, a w przypadku młodszych dzieci, słuchania bajek czytanych przez starszych.

W ramach odchodów święta Postaci z Bajek p. Ewa Roguska wychowawczyni klasy I zorganizowała w swojej klasie konkurs plastyczny, którego tematem był bajkowy bohater. Uczniowie stworzyli wspaniałą galerię. Niezależne jury miało sporo problemów z wyłonieniem najlepszych prac. Po burzliwych naradach ustalono: I miejsce zajął Gabriel Borowy za postać Kota w butach, II miejsce przyznane zostało Julii Grądzkiej za Czerwonego Kapturka, a Trzy Świnki dały III lokatę Michalinie Jakubik. Wyróżnienia trafiły do Klaudii Flak i Dominiki Fydrych. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez p. Jerzego Jakubika.

 

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!