Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

W poniedziałek 6 czerwca uczniowie klasy I szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie czytelniczym zorganizowanym przez szkolną bibliotekę pod tytułem „Piękne Czytanie to też sztuka”. Celem konkursu było przede wszystkim: zachęcenie do czytania i wypożyczania literatury dziecięcej, budzenie zainteresowania literaturą, rozwijanie i utrwalanie potrzeb czytelniczych dzieci, promocja czytelnictwa i kształcenie umiejętności pięknego czytania. 

Do rywalizacji przystąpiło pięcioro pierwszaków. Ich zadaniem było odczytanie wiersza „Chory kotek” Stanisława Jachowicza. Na przygotowanie się do konkursu uczniowie mieli około miesiąca. Jury w składzie: p. Alicja Gąsiewska z Biblioteki Publicznej w Prostyni, p. Edyta Borowa – nauczycielka jęz. polskiego w gimnazjum i p. Ewa Jakubik – bibliotekarka szkolna, w swojej ocenie brały pod uwagę:  płynność czytania, dykcję, tempo, intonację i umiejętność własnej interpretacji utworu. Po wysłuchaniu wszystkich uczniów, jury postanowiło nie przyznać I nagrody. Uczestnicy otrzymali małe upominki za udział  w konkursie.

 

SFbBox by website

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd