Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

W dniu 16 października 2017 roku w Zespole Szkół im. S. Staszica w Małkini Górnej nastąpiło uroczyste wręczenie podpisanych umów stypendialnych. Dziesięcioro najlepszych uczniów technikum transportu kolejowego z małkińskiego „Staszica” będzie otrzymywało 250 złotych miesięcznie do końca roku szkolnego. Pierwsza transza stypendiów już jest na kontach uczniów. 

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej w 2015 roku nawiązał współpracę Z PKP PLK S.A. w zakresie kształcenia przyszłych kadr dla PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Efektem tej współpracy było otwarcie w roku szkolnym 2016/2017 nowego kierunku kształcenia – technik transportu kolejowego. PKP PLK w zawartym ze szkołą porozumieniu zobowiązały się do objęcia najlepszych uczniów programem stypendialnym oraz wspierania szkoły w zakresie praktycznym i dydaktycznym w miarę posiadanych możliwości.

We wrześniu bieżącego roku nastąpiło podpisanie umów stypendialnych z rodzicami i opiekunami dziesięciorga uczniów klasy II technikum transportu kolejowego. Wśród uczniów rekomendowanych przez szkołę do otrzymania stypendium znaleźli się: Karolina Brzostek, Monika Dąbrowska, Maja Dylewska, Michał Hołda, Patrycja Parafiańczyk, Kinga Suchecka, Hubert Szczechura, Dawid Wiechowski, Rafał Zamolski, Wiktoria Zatorska. Uczniowie Ci z nawiązką wypełnili wymagania określone regulaminem programu stypendialnego PKP PLK S.A. osiągając wysokie wyniki w nauce zarówno z przedmiotów zawodowych jak i ogólnych.

Na mocy podpisanych umów uczniowie technikum transportu kolejowego w drugim roku nauki będą otrzymywać stypendium w wysokości 250 złotych miesięcznie wypłacane przez okres całego roku szkolnego. Wysokość stypendium w trzecim roku nauki wyniesie 350zł miesięcznie, a w czwartym roku – 450zł miesięcznie. Ponadto PKP PLK zobowiązała się do zatrudnienia uczniów objętych programem stypendialnym w swoich instytucjach po zakończeniu nauki.

Stypendystom gratulujemy!

 

 

 

SFbBox by website

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd