Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Grupa 14 uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół im. S. Staszica w styczniu bieżącego roku uczestniczyła w praktykach zawodowych w Niemczech Praktyki są realizowane w ramach projektu: „Zagraniczne praktyki zawodowe dobrym początkiem kariery” współfinansowanego ze środków programu Unii Europejskiej Erasmus+.To kolejny już projekt doskonalenia umiejętności zawodowych uczniów realizowany w szkole, a współfinansowany ze środków UE. Skierowany jest do młodzieży „Staszica” kształcącej się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych i zakłada zorganizowanie 4-tygodniowych praktyk zawodowych w Turyngii (środkowe Niemcy) dla 28 uczniów. Realizacja projektu rozpoczęła się 1 sierpnia 2016 roku, a zakończy 30 czerwca 2018 roku. Uczniowie odbywają staże w dwóch turach, w 14-osobowych grupach. Pierwsza grupa odbyła praktyki w styczniu 2017 roku, a kolejna odbędzie je w maju 2018 roku. Projekt jest oparty na elementach Europejskiego Systemu Transferu Osiągnięć w Kształceniu i Szkoleniu Zawodowym (ECVET). 

Głównym partnerem szkoły w realizacji projektu jest firma Siegmundsburger Haus Werraquelle GmbH, która zapewnia prawidłowy przebieg praktyk na terenie Niemiec. Partnerami przyjmującymi w projekcie jest 7 przedsiębiorstw hotelarsko-gastronomicznych, które zatrudniły po 2 uczniów. Są to: Hotel am Marienturm, Hotel Linderhof, Waldhotel Berghof, Muhlhausen Brauhaus zum Lowen, Hotel Rennsteig, Göbels Aquavita oraz Göbel's Rodenberg. Uczniowie, którzy odbyli już staże przepracowali 20 dni roboczych. Pracowali w kuchniach oraz  restauracjach.

Głównym celem realizowanego projektu jest zdobycie doświadczenia zawodowego na europejskim rynku pracy i nabycie/podniesienie przez uczestników kompetencji zawodowych, językowych oraz kluczowych, które pozwolą młodzieży z powodzeniem ubiegać się o atrakcyjne stanowiska pracy w Polsce i w pozostałych krajach UE. Celem projektu jest również wzrost kreatywności, samodzielności, otwartości na świat i zdobycie nowych doświadczeń. W czasie praktyk uczniowie zdobyli interpersonalne i społeczne kompetencje, które wykorzystają nie tylko
w pracy, ale także w życiu prywatnym.

Przed wyjazdem do Niemiec każdy uczeń został przygotowany do stażu. Szkoła zapewniła dodatkowe zajęcia z języka niemieckiego, odbyło się spotkanie z niemieckim partnerem, przygotowanie pedagogiczne, przygotowania z kultury i historii Niemiec, przygotowanie zawodowe oraz przygotowanie uczniów do pracy nad modułami projektowymi.

Uczniowie za udział w programie otrzymają europejskie dokumenty Europass-Mobilność,niemieckojęzyczny certyfikat od Siegmundsburger Haus Werraquelle GmbH  a także potwierdzenia kursów po zakończonych w Polsce przygotowaniach.

 

 

 

 

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!