Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_250_141_16777215_00_images_zdjecia_2017_niepodleglosc_spoorlo_20171111_135124.jpgW naszej szkole  patriotyczne święto z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę obchodziliśmy 10 listopada.  Z tej okazji  uczniowie klasy V i VII przygotowali część artystyczną pod kierunkiem pani Iwony Wileńskiej.  Była to wzruszająca lekcja historii, która rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. 

Podczas uroczystości nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych dotyczących tragicznych losów naszej Ojczyzny i trudnej drogi do wolności. Wydarzenia te pokazali uczniowie  przedstawiając scenki  historyczne z czasów zaborów.  Na zakończenie pani dyrektor Dorota Rzempołuch podziękowała wykonawcom za przygotowanie  części artystycznej, przypominając  również  o wywieszeniu w dniu 11 listopada flagi  państwowej. Wszyscy uczniowie dla upamiętnienia  tego ważnego wydarzenia  chodzili z przypiętymi kotylionami.

Nasza szkoła uczestniczyła również w Gminnych Obchodach Święta Niepodległości. Przygotowaliśmy kotyliony, reprezentacja szkoły złożyła kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

Ponadto uczniowie naszej szkoły brali udział i odnieśli sukcesy w gminnym konkursie plastycznym i recytatorskim pod hasłem „Droga do wolności„ organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury i Sporu w Małkini Górnej. W konkursie recytatorskim I miejsce zajęła Klaudia Borowa z klasy VII, a Piotr Mikołajczyk otrzymał wyróżnienie. Natomiast w konkursie plastycznym w kategorii klas IV-VI miejsce I zdobyła Olga Bednarczyk z klasy VI, Kinga Gajewska okazała się najlepsza w kategorii klas VII i gimnazjum.

 

SFbBox by website

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd