Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_250_141_16777215_00_images_zdjecia_2017_sniadanie_daje_moc_20171108_090648(1).jpg8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowaniaustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. W Polsce od 7 lat dzień ten obchodzony jest pod hasłem: Śniadanie Daje Moc i stanowi zwieńczenie programu edukacyjnego, którego celem jest:

· zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka,

· przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz

promocję prawidłowego żywienia. 

W SzkolePodstawowej w Orle już po raz trzeci uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami czynnie włączyli się w przygotowanie pożywnego, zdrowego śniadania. Stanowiło ono podsumowanie działań dotyczących zdrowego odżywiania i higieny spożywania posiłków. Uczniowie z przyniesionych produktów przygotowali pyszne, kolorowe kanapki i sałatki. Na stołach nie zabrakło nabiału, warzyw, owoców i  soków. Wspólnie wykonany posiłek bardzo wszystkim smakował. Dzieci wiedzą już, jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

 

 

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!