Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Dnia 15.03.2016r. odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie wszystkich uczniów nie tylko najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek i nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

 Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy V i III, które wprowadziło pierwszoklasistów w świat bajek i baśni. 

Na scenie zobaczyliśmy między innymi Czerwonego Kapturka, , Ali Babę, Aladyna, Pipi Pończoszarkę, Kopciuszka, Dziewczynkę z zapałkami, Kota w butach oraz Królową Książkę. Uczniowie klasy pierwszej doskonale poradzili sobie z rozpoznaniem postaci. Podczas uroczystości najmłodsi uczniowie zapoznali się z właściwymi zasadami traktowania książek z biblioteki, wysłuchali próśb książek. Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie  przyrzeczenia przez pierwszoklasistów i sam fakt pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej. Aktu pasowania dokonał pan  dyrektor. Każdy uczeń klasy I otrzymał książeczkę, która będzie przypominała o tym uroczystym wydarzeniu.

Następnie odbyła się druga część uroczystości pt. „Książka – przeżytek, czy nie?
Wszyscy uczniowie uświadomili sobie, że:
* Książka jest ważnym elementem naszego życia,
* Z książki nie można zrezygnować,
*Książka może współistnieć z innymi środkami przekazu, wspierając je i uzupełniając.

Spotkanie przebiegało w radosnej i przyjaznej atmosferze. Zarówno występującym jak i słuchaczom przyniosło wiele satysfakcji i zadowolenia.

 

{gallery}/zjecia2016/pasowanie na czytelnika/{/gallery}

SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Pogoda w Małkini

Our website is protected by DMC Firewall!