Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

W czwartek 28 stycznia Szkołę Podstawową w Kiełczewie odwiedziła Grupa Artystyczna Rekonstruktorów, która w swym programie historycznym wskrzesiła świat „ ludzi miecza”. Przed oczyma zebranych w sali gimnastycznej uczniów, jak za dotknięciem magicznej różdżki ukazał się obraz średniowiecznego rycerstwa. 

To giermkowie po ceremonii pasowania stawali się rycerzami, których powinnością była walka w dobrej sprawie. Rycerze doskonalili swoje umiejętności w posługiwaniu się różnego rodzaju bronią, a zakuci w zbroje stanowili militarną siłę i podporę władcy. W życiu kierowali się odwagą, honorem i postępowali uczciwie. Taki kodeks postępowania nie jest obcy naszym uczniom. Idąc w ślady Zawiszy Czarnego chętni uczniowie doświadczyli rzemiosła rycerskiego, np. próbując podnieść jedną ręką miecz. To zadanie wcale nie było łatwe. Uczniowie przekonali się, że chcąc zostać rycerzem, trzeba się wiele nauczyć.

 

SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Pogoda w Małkini

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd