Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

W szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Glinie w dniach 16-23 października 2015 roku trwał „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia”. Samorząd Uczniowski postanowił przyłączyć się do ogólnopolskiej kampanii prowadzonej przez Fundację Dobre Życie, która promuje zdrowy styl życia. W ramach udziału w kampanii, szkoła podjęła działania edukacyjne upowszechniające zdrowe odżywianie, popularyzujące zdrowotne właściwości chleba na zakwasie, zdrowy styl życia, zasady prawidłowego odżywiania oraz aktywność ruchową. 

Podjęte działania:

- gazetka tematyczna,

- wycieczka do piekarni

- apel na temat zalet pieczywa na zakwasie

- wspólne robienie zdrowych kanapek

- spalanie kalorii w tańcu – „Bal jesiennych przebierańców”.

Jak wiemy, podstawą żywienia jest dobre pieczywo. Aby dowiedzieć się jak powstaje takie pieczywo,  w środę 21 października wybraliśmy się do źródła, czyli do Piekarni Jacka i Macieja Socik w Broku na ul. Dąbrowskiego 17. Powitał nas niepowtarzalny zapach pieczonego chleba. Zobaczyliśmy piekarzy przy pracy, maszyny i urządzenia piekarnicze i posłuchaliśmy opowieści żony właściciela, pani Krystyny Socik, o tym, jak piecze się chleb tradycyjnymi metodami, tak jak piekły go nasze prababcie, czyli na zakwasie. Pani Krystyna  wyjaśniała, dlaczego chleb pieczony na zakwasie jest zdrowszy od tego pieczonego masowo w oparciu o sztuczne polepszacze. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość spróbować świeżych wypieków. Podziękowaliśmy gospodarzom za miłe przyjęcie, wręczając obraz, który namalowała uczennica kl. V Iwona Szulęcka. Przedstawiał on piekarza. Na drogę otrzymaliśmy wielki kosz chleba, aby poczęstować wszystkich uczniów w szkole.

W czwartek 22 października na apelu szkolnym samorząd uczniowski zdał relację z wycieczki pozostałym uczniom. Dziewczęta z klasy V przedstawiły zalety pieczywa na zakwasie i przekazały wszystkim klasom tace z pieczywem przywiezionym z piekarni. Następnie w klasach odbyło się wspólne robienie kanapek ze zdrowymi dodatkami – sałatą, pomidorami, papryką, masłem, miodem, domowymi konfiturami. Kanapki zostały zjedzone ze smakiem podczas „Balu jesiennych przebierańców”. Tak się zakończył nasz Tydzień Dobrego Chleba.

 

 

SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Pogoda w Małkini

Our website is protected by DMC Firewall!