Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Dzień 10 czerwca 2010r. zapisał się w historii Szkoły Podstawowej w Glinie, jako jeden z najważniejszych. Właśnie tego pięknego, słonecznego dnia nastąpiło oficjalne nadanie szkole imienia ks. Jana Twardowskiego.

10 czerwca br.,w 5-tą  rocznicę tego wydarzenia, społeczność szkolna  wspominała  tę ważną uroczystość i na sztandar szkoły z wizerunkiem ks. Jana Twardowskiego, odnowiła akt ślubowania.

Swoją obecnością, w tym wyjątkowym dniu zaszczycili nas: Wójt Gminy Małkinia Górna -pani. Bożena Kordek oraz  ks. prałat Stanisław Skarżyński- długoletni proboszcz parafii p. w. św. Andrzeja Apostoła w Broku, nauczyciele i uczniowie szkół z terenu naszej gminy oraz  przedstawiciele Rady Rodziców.

Miło nam było posłuchać wspomnień z kart historii naszej szkoły, które odsłoniła nam p. Bożena Kordek- długoletni dyrektor szkoły, jak również p. Zofia Koziara- obecny dyrektor naszej szkoły.

 

  

Święto Patrona było uhonorowaniem działań jakie podejmuje szkoła w ciągu całego roku szkolnego w formie projektu edukacyjnego. Liczne konkursy szkolne, jak i Powiatowy Konkurs Recytatorski wierszy ks.  Jana „poety od biedronek”, to już nasza tradycja. 

W tym dniu odbyło się również rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Plastyczna interpretacja poezji ks. Jana Twardowskiego”, który został objęty  patronatem  przez Wójta Gminy.

A oto wyniki tego konkursu:

Kategoria kl. I-III:

I miejsce- Łucja Roguska (SP nr 2 im. F. Chopina w Małkini Górnej)
II miejsce- Martyna Stefańczuk (SP im. ks. J. Twardowskiego w Glinie)
III miejsce- Karolina Gołębiewska (ZSG nr1 w Małkini Górnej)

Kategoria kl. IV-VI:

I miejsce- Jan Żurawski (SP w Kańkowie)
II miejsce- Julia Zadroga (SP im. ks. J. Twardowskiego w Glinie)
III miejsce- Aleksandra Ber (SP im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie)
III miejsce- Kamila Grodek (SP im. ks. J. Twardowskiego w Glinie)

Laureatom gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za udział i przybycie.

Ukoronowaniem DNIA PATRONA był słodki poczęstunek w formie urodzinowego tortu.

Dzień ten świętowaliśmy bez wielkiej „pompy”, której tak bardzo zawsze bał się nasz Patron, ale uroczyście, choć skromnie, a przede wszystkim – w atmosferze serdeczności. Mamy nadzieję, że:

„Ksiądz Jan kiwa do nas głową
Wszystko jest jak trzeba
Zaraz wiersz nam przyśle
Pogodny bo z nieba.”

Autor SP Glina


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SFbBox by website

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd