Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

7 kwietnia w Szkole Podstawowej w Glinie obchodzono Światowy Dzień Zdrowia. Tematem przewodnim tegorocznej międzynarodowej kampanii wspieranej przez WHO była depresja, na którą cierpi ponad 350 mln ludzi na świecie.  W Polsce liczba chorych już dawno przekroczyła 1,5 mln.
Apel zorganizowany przez Samorząd Uczniowski był  świetną okazją do porozmawiania o tej chorobie, jej przyczynach i skutkach. Temat ten został przybliżony  poprzez film edukacyjny pt. „Depresja- wielu z nas ma swojego „czarnego psa”. 

 Podczas zajęć plastycznych uczniowie wykonywali plakaty mówiące o przeciwdziałaniu depresji  zgodnie z  hasłami:
„ Jestem szczęśliwy, bo rozwiązałem problem”
„ Cieszą mnie małe rzeczy”
„Czuję się świetnie bo przebywam na świeżym powietrzu”
„ Lekiem na depresję jest sport”
„Mam dobry nastrój , bo się wysypiam”
„Moje dobre samopoczucie zależy od zdrowego odżywiania”
„Lubię sprawiać innym  przyjemność”.
       Uczniowie w tym dniu mieli również możliwość wzięcia udziału w konkursie wiedzy o zdrowiu w dwóch kategoriach: kl. 0-III i IV-VI.
Podsumowaniem dnia był rajd rowerowy leśnymi ścieżkami oraz spacer dla zdrowia.
    Promując zdrowy styl życia szkoła realizuje wiele działań, które sprzyjają      fizycznemu, psychicznemu oraz społecznemu zdrowiu całej społeczności szkolnej.

 

SFbBox by website

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd