Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Dnia 12 listopada 2016 r., klasy Va i VIb pod opieką p. Joanny Zaręba, p.Elżbiety Więckowskiej oraz p. Doroty Sławińskiej wyjechały na wycieczkę do Józefowa i Warszawy. Pierwszym punktem programu była fabryka bombek ,,Silverado". 


Silverado zajmuje się tworzeniem ręcznie produkowanych ozdób choinkowych ze szkła. Wszystkie bombki powstają w oparciu o tradycyjne metody. Na początku zwiedziliśmy wzorcownię, w której znajdowały się ręcznie wykonane bombki. Wszystkie były piękne i niepowtarzalne. Niektórzy z nas zakupili ozdoby na swoje choinki. Potem udaliśmy się do samej fabryki. Odwiedziliśmy dwa najważniejsze tam pomieszczenia, o których opowiedział nam jeden z pracowników: dmucharnię i srebrzarnię. W pierwszym z nich, "dmuchacze" z długich szklanych rur wydmuchiwali bombki. W drugim pomieszczeniu nadawano bombkom lśniąco srebrzysty kolor, poprzez połączenie dwóch składników chemicznych.
Pod koniec pobytu w fabryce każdy uczeń udekorował swoją bombkę, którą zabrał do domu. Gdy opuściliśmy Silverado i Józefów, udaliśmy się do Warszawy. Po posiłku w Mc'Donalds, obejrzeliśmy film pt. ,,Za niebieskimi drzwiami''. U wszystkich oglądających wzbudził wielkie emocje.
To była bardzo udana wycieczka. Dziękujemy mamie Oli, Gabrysi i Zosi, która zamówiła dla nas wizytę w fabryce bombek.
Czekamy z niecierpliwością na kolejne wyjazdy.

 

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!