Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

W dniu 27 stycznia 2017r. uczniowie klas VI SP i klas I-III Gimnazjum naszej szkoły obejrzeli 2 godzinny spektakl profilaktyczny na temat cyberprzemocy. W trakcie spektaklu uczniowie mieli możliwość wcielania się w różne role. 

31 stycznia 2017r. uczniowie gimnazjum uczestniczyli w 3 godzinnych dramowych warsztatach psychoedukacyjnych na temat cyberprzemocy.

Poznali sposoby zapobiegania zagrożeniom obecnym w internecie i konstruktywnego rozwiązywania sytuacji problemowych, których mogą doświadczyć w wirtualnym świecie, a także zasady bezpiecznego udostępniania treści prywatnych. Warsztaty były prowadzone metodą dramy stosowanej, która sprzyja zaangażowaniu w zajęcia wszystkich uczestników i nauce poprzez doświadczenie.
1 lutego 2017r. również nauczyciele wzięli udział w warsztatach dotyczących profilaktyki uzależnień.
Spektakl jak i warsztaty dla uczniów i nauczycieli zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie „STOP -KLATKA” z Warszawy w ramach realizacji projektu profilaktycznego „Sieć - Teatr Forum przeciw cyberprzemocy”, który jest innowacyjnym programem profilaktyczno-edukacyjnym bazującym na naturalnych zdolnościach młodzieży do wchodzenia w role i nauki poprzez działanie.

Ewa Perzanowska, Jolanta Rydzewska.

 

Ostatnio naszą szkołę odwiedziła grupa młodych, utalentowanych osób, które przeprowadziły dla nas zajęcia z cyberprzemocy
W piątek 28 stycznia 2017r. przedstawili nam spektakl, opowiadający historię Piotrka, który nagrywał bardzo dobre filmiki z recenzjami gier komputerowych. Pewnego razu osoba współpracująca z nim namówiła go, aby nagrał filmik dotyczący relacji damsko-męskich. Piotrek poprosił o pomoc swoją dziewczynę, która bardzo wspierała go w prowadzeniu tego bloga. Zaproponowała mu, aby umieścił w tym filmiku niestosowne fotografie swojej byłej dziewczyny. Jak się potem okazało, był to bardzo zły pomysł, ponieważ dziewczyna, której zdjęcia umieszczono, przeżyła wielką traumę, a chłopak poniósł ogromne konsekwencje swojego zachowania. Przez ukazanie tej historii pokazano nam, jak bardzo ważne jest to, aby przemyśleć, co udostępniamy publicznie i jak może to wpłynąć na innych.
Następną częścią do zrealizowania były warsztaty, przeprowadzone przez grupy dobrane w pary z każdą klasą oddzielnie. W mojej grupie zajęcia prowadziła Karolina i Kamila, z którymi rozmawialiśmy na różne tematy związane z cyberprzemocą i odpowiadaliśmy na wiele pytań. Robiliśmy różne fajne ćwiczenia, ale myślę, że najciekawsze było, kiedy podzieliliśmy się na 4 mniejsze grupki i dostaliśmy do przeczytania historię pokazującą sytuację cyberprzemocy. Następnie mieliśmy wcielić się w sprawców i osoby doświadczające cyberprzemocy, a potem ustawić się w bezruchu tak, aby inni odgadli, którą historię chcemy im pokazać.
Uważam, że warsztaty i spektakl były bardzo ciekawe i nie był czas stracony. Na pewno wiele się na nich dowiedzieliśmy.
WERONIKA KOSOWSKA III a

 

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!