Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Dnia 28.11.16 roku redaktorzy gazetki „Dwójeczka” przebywali w Warszawie. Bierzemy udział w wielu konkursach literackich, plastycznych, a także zawodach sportowych. Wielu z nas osiąga liczne sukcesy, zdobywa nagrody, wyróżnienia i dumnie reprezentuje naszą szkołę. Dużym sukcesem było zajęcie przez Wojtka Ogonowskiego z klasy IIa drugiego miejsca na prezentację multimedialną. Konkurs był realizowany w ramach projektu ”Budowa systemu energii odnawialnej” realizowanego przez Samorząd województwa Mazowieckiego. Uroczysta gala odbyła się siedzibie Urzędu Marszałkowskiego.

My wzięliśmy udział w tej gali a nasz kolega Wojtek odebrał nagrody. Jesteśmy z niego dumni, ponieważ jego praca znalazła się wśród 3 najlepszych na 500 nadesłanych. 

Oprócz udziału w gali, główną atrakcją była bardzo ciekawa lekcja historii w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Jako, iż jesteśmy otwarci na poznawanie obyczajów, tradycji, kultur, religii innych narodów, byliśmy zainteresowani i chętnie uczestniczyliśmy przez 3 godziny w wyprawie przez 1000 lat dziejów polskich Żydów. Poznawaliśmy przeszłą i współczesną kulturę żydowską. Zrealizowaliśmy cel. Zwiedzanie okazało się bardzo interesujące, ponieważ dowiedzieliśmy się wiele ciekawych wiadomości z historii. Podsumowaniem była praca w grupach, gdzie samodzielnie musieliśmy znaleźć odpowiedzi na różne pytania. Później każda grupa musiała przedstawić swoje spostrzeżenia na wybrane tematy.

      Po wysłuchanych opowieściach, legendach, streszczeniach kultury Żydów, przyszedł czas na nieco inną rozrywkę. Była nią wizyta w kinie. Przed wybraniem się na seans filmowy, dostaliśmy chwilę czasu wolnego, aby odpocząć, zjeść obiad i pooglądać otaczające nas widoki Warszawy. Niektórzy z nas mogli wybrać regionalną kuchnię żydowską. Oczywiście większość tradycyjnie wybrała się do Macdonalda i KFC. Seans filmowy mieliśmy w kinie Muranów. Film pt. ''Julietta'', mimo początkowej niechęci , okazał się być trafnym wyborem, ponieważ ciekawa fabuła wciągnęła każdego oglądającego. Dyskutując na temat obejrzanego hiszpańskiego dramatu, ruszyliśmy w drogę powrotną. 

Ten wyjazd był nie tylko nauką , ale też miłym spędzeniem czasu. Nie udałby się ,gdyby nie ufundowany transport przez panią wójt Bożenę Kordek. Jej należą się podziękowania za to, że najlepsi redaktorzy „Dwójeczki” mogli wiele się nauczyć i spędzić jeden dzień w Warszawie.

 

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!