Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

1.PNGW ostatnich latach w Polsce rozpoczęła się intensywna modernizacja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., na którą podróżni czekali od dawna. Ponad 641 mln zł będzie kosztowała inwestycja związana z modernizacją trasy Warszawa – Białystok, na odcinku Sadowne - Czyżew, która stanowi międzynarodowy korytarz transportu Rail Baltica. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor Sp. z o.o.. W ramach modernizacji przebudowane zostaną między innymi stacje Małkinia i Sadowne. Realizowana inwestycja obejmie również 3 mosty, sieć trakcyjną, tory, przejazdy kolejowo - drogowe i perony.

Czytaj więcej...

1-47582.jpgW związku z przekroczeniem w 2018 r. poziomu III – Ostrzeżenia 1 stopnia o złej jakości powietrza (kolor żółty) dla pyłu zawieszonego PM 2,5 i PM 10 w powietrzu na obszarze województwa mazowieckiego, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie 1 stopnia.

Poziom III - Ostrzeżenie 1 stopnia PM2,5 i PM10 - 08.01.2018 r.

1-47582.jpgW związku z przekroczeniem w 2018 r. poziomu III – Ostrzeżenia 1 stopnia o złej jakości powietrza (kolor żółty) dla pyłu zawieszonego PM 2,5 w powietrzu na obszarze województwa mazowieckiego, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie 1 stopnia.

Czytaj więcej...

mapa_obwodniy_marek.jpg22 grudnia po kilkuletniej budowie otwarto wreszcie ponad 15 kilometrową trasę pomiędzy Markami a Radzyminem. Kierowcy mają do dyspozycji trasę główną, czyli dwie jezdnie po 3 pasy ruchu oraz węzły: Zielonka i Radzymin Południe.

Węzeł Kobyłka jest zamknięty i nie ma możliwości zjazdu. Wykonawca prowadzi tam jeszcze prace. Na węźle Marki Wykonawca będzie rozbierał istniejącą łącznicę prowadzącą ruch z Trasy Toruńskiej (S8) na DK8 do Marek, co umożliwi mu wykonanie zjazdu z obwodnicy (jadąc od Białegostoku) na DK8 do Marek.

Ponadto do dokończenia są prace poza ciągiem głównym. Wykonawca Zadania I (odc. Marki-Kobyłka) zapowiedział zakończenie robót w II kwartale 2018r.

Natomiast na węźle Radzymin Południe Wykonawca zadania 2 (odc. Kobyłka-Radzymin) będzie kończył roboty przez ok. 3 tygodnie, które są możliwe do zrealizowania po przełożeniu ruchu (po otwarciu ciągu głównego obwodnicy Marek).

Czytaj więcej...

kolejemazowieckie.jpg

 

·         Linia nr R6 Warszawa – Małkinia

8 lipca rozpocznie się kolejny etap modernizacji linii E75 Rail Baltica Warszawa – Białystok. Prace będą dotyczyły odcinka Łochów – Małkinia. Ruch pociągów pomiędzy tymi stacjami będzie się odbywał po jednym czynnym torze. W związku z tym zmianie ulegną godziny kursowania części pociągów, a niektóre z nich będą odwołane na ww. odcinku. W zamian zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Dodatkowo, z uwagi na wymianę rozjazdów w stacji Warszawa Wileńska Marki w dniach 8 -23 lipca na odcinku Warszawa Wileńska – Zielonka ruch pociągów będzie prowadzony po jednym czynnym torze. Z tego powodu znaczna liczba pociągów zostanie odwołana, natomiast pozostałe zmienią godziny kursowania.

Żartem w tym newsie jest tylko ten wyczekiwany przez nas wszystkich wiadukt nad torami zamiast przejazdu kolejowego. Dalej będziemy jednak stali w dużo dłuższych kolejkach, aby przejechać z jednej strony Małkini na drugą. Może kiedyś ..... ???

 

Rusza kolejny etap modernizacji magistrali kolejowej E75 na odcinku Sadowne - Czyżew.

 

wiadukt-malkinia.jpgKrótsza i bezpieczniejsza podróż, nowe wygodne perony, więcej pociągów na trasie - taki będzie efekt przebudowy kolejnego odcinka Rail Baltica. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na modernizację magistrali E75 na odcinku Sadowne - Czyżew. Rail Baltica to jedno z kluczowych zadań inwestycyjnych na polskich torach.

Przetarg na 35 km odcinek Sadowne – Czyżew to kolejny etap jednego z priorytetowych przedsięwzięć PLK, modernizacji linii kolejowej E75 (Rail Baltica). Zadanie obejmuje polski odcinek korytarza Morze Północne-Morze Bałtyckie, od Warszawy do Trakiszek (granicy z Litwą).

 

Skrócenie czasu przejazdu pomiędzy Warszawą a Białymstokiem nastąpi dzięki przebudowie linii i podniesieniu prędkości pociągów pasażerskich do 160 km/h a towarowych do 120 km/h.


Dzięki budowie drugiego toru na odcinku Prostyń Bug - Małkinia zwiększy się przepustowość trasy i przewoźnicy będą mogli uruchomić większą liczbę połączeń. W ramach prac wybudowany zostanie nowy most nad rzeką Bug, przebudowane i wybudowane obiekty inżynieryjne.

Czytaj więcej...

Główny Lekarz Weterynarii ponownie apeluje. Mapa zagrożonych obszarów


20160812asf.jpgGłówny Lekarz Weterynarii apeluje do wszystkich posiadaczy świń, którzy w okresie od 11 lipca 2016 r. do dnia 12 sierpnia 2016 r. dokonali zakupu na targowisku w gminie Sokoły (powiat wysokomazowiecki, województwo podlaskie), nieoznakowanych świń bez wymaganych świadectw zdrowia, aby pilnie skontaktowali się z powiatowymi lekarzami weterynarii, nadzorującymi ich gospodarstwa lub z najbliższą lecznicą dla zwierząt.

Zgłoszenia te zapewnią możliwość zbadania zakupionych świń i mogą być kluczowe dla zahamowania rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń w Polsce.

Ponadto, Główny Lekarz Weterynarii wzywa każdego posiadacza świń, który w wyżej wymienionym okresie dokonał zakupu świń bez wymaganego oznakowania oraz świadectwa zdrowia, w jakimkolwiek innym miejscu sprzedaży niepodlegającym nadzorowi Inspekcji Weterynaryjnej, aby również niezwłocznie powiadomił o tym fakcie powiatowych lekarzy weterynarii lub najbliższą lecznicę dla zwierząt.

Jednocześnie, Główny Lekarz Weterynarii stanowczo podkreśla i przypomina, że zakup zwierząt bez wymaganego oznakowania lub dokumentów albo z niepewnego źródła, może doprowadzić do olbrzymich strat finansowych państwa, a tym samym strat, które zostaną poniesione przez wszystkich hodowców w Polsce.

Czytaj więcej...

paczkomat.pngW ramach nowego programu InPost – na wniosek gminy – podaruje jej darmowy Paczkomat InPost w celu wsparcia jej rozwoju technologicznego. Dzięki nowoczesnym terminalom mieszkańcy zyskają wiele udogodnień m.in.: możliwość komfortowego nadawania i odbierania przesyłek, atrakcyjne ceny wysyłek, wygodny odbiór zakupów z internetu oraz dostęp do darmowego Wi-Fi. Ponadto pierwszych 20 gmin, które zdecydują się na podjęcie współpracy, otrzymają dodatkowo zestawy komputerowe dla urzędu lub lokalnej szkoły.

Czytaj więcej...

wierzba-2.jpgWierzby od zawsze były stałym elementem polskiego krajobrazu, szczególnie tzw. wierzby głowiaste, o koronie w kształcie głowy. Swoją obecność oraz wygląd zawdzięczały człowiekowi, gdyż od wieków były dla niego bardzo użyteczne.

 

Robiono z nich żywe ogrodzenia, które w odróżnieniu od tradycyjnych nie wymagały wymiany z biegiem czasu, ponieważ nie psuły się w ziemi. Wystarczyło obciąć gałęzie z korony wierzby i wkopać je wczesną wiosną lub jesienią do gruntu, aby zakorzeniły się i stworzyły nowe drzewo. W ten sposób powstawały aleje tych drzew, które szybko rosły i po obcięciu na wysokości około dwóch metrów, tworzyły nowe wierzby głowiaste.

Grube, kilkuletnie gałęzie obcinano i wykorzystywano jako opał. Te cieńsze służyły jako materiał na koszyki.

Czytaj więcej...

sejm2015.gif

 

Jesteś ciekaw, jak nasza gmina głosowała w tegorocznych wyborach ? Poniżej możesz sprawdzić kto dostał najwięcej głosów, która partia została liderem i ile głosów dostali kandydaci z naszego powiatu. 

 

Czytaj więcej...

pkpmalkiinia.jpg
 

Koleje Mazowieckie właśnie poinformowały, że zaplanowana modernizacja linii kolejowej Warszawa - Sadowne Węgrowskie dobiega powoli końca. W przesłanym do mediów komunikacie można przeczytać:

Linia nr 6 Warszawa – Małkinia:

Czytaj więcej...

MSI_8.JPGMinionej nocy sporo z nas spało jak zawsze, ale byli też tacy, którzy obserwowali niecodzienne (albo raczej nieconocne) zjawisko - całkowite zaćmienie księżyca. Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych informacji o tym zjawisku i serię zdjęć.
Zapraszamy do lektury :-)

 

Czytaj więcej...

szczepienie_lisow.pngW związku z Komunikatem Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii Wójt Gminy Małkinia Górna informuje, że w dniach 15-25 września 2015 na terenie województwa mazowieckiego zostanie przeprowadzona jesienna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

referendum2015.jpg

 

Tylko 516 osób z całen naszej gminy wzięło udział w niedzielnym referendum. Było to zaledwie 5,29% uprawnionych do głosowania.

A jak swoje krzyżyki stawiali ci co poszli - sprawdźcie sami ....

 

Czytaj więcej...

Kowalczyk Rafał - kandydat PSL na posła RP serdecznie zaprasza na spotkanie z EUGENIUSZEM KŁOPOTKIEM posłem RP obecnej kadencji, które odbędzie się dnia 9 września br (środa) w:

- Ostrowi Mazowieckiej, sala kina o godz. 16.30

- Małkini Górnej, sala GOK o godz. 19

 

 

wybory2015.jpeg

Znamy już wyniki wyborów na Urząd Prezydenta RP w naszej gminie.

 

Poniżej przedstawiamy liczbę głosów, jakie zdobyli poszczególni kandydaci w gminie Małkinia Górna:

Czytaj więcej...

SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Studio OSUMI prezentuje:

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Rada Gminy Małkinia Górna

RADA GMINY MAŁKINIA GÓRNA

1. Nietubyć Zbigniew – Przewodniczący
2. Maliszewski Jerzy - Wiceprzewodniczący
3. Murawski Arkadiusz- Wiceprzewodniczący

4. Biszewski Zdzisław
5. Bogdan Jacek
6. Dębek Leszek - tel. 503-070-557
7. Dębowiak Marzenna
8. Fidorczuk Urszula
9. Graczyk Arkadiusz
10. Jagiełło Józef
11. Kołota Krzysztof
12. Koroś Dorota
13. Nowacki Roman
14. Siwek Leszek
15. 
Zawistowski Marcin - 504-999-748

 

Przewodniczący Rady Gminy przyjmuje interesantów w poniedziałki w godz. 9.00 - 10.00 w Urzędzie Gminy w pokoju nr 9


Pogoda w Małkini

DMC Firewall is a Joomla Security extension!