Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

I Gminny Konkurs Ortograficzny ,,O Pióro Wójta Gminy Małkinia Górna˝Język polski należy do najtrudniejszych języków świata. Nawet ci, którzy nad Wisłą mieszkają, mają z nim problem. Przede wszystkim ze względu na deklinację (odmianę przez przypadki), niezliczoną ilość różnych końcówek, którym niejednokrotnie nie da się dopasować jakiejkolwiek reguły zastosowania i wiele innych zasad pisowni. Tym bardziej w dobie informatyzacji, gdzie błędy ortograficzne poprawiają komputery, niezwykle ważne jest, abyśmy pamiętali o zasadach ortografii. Ich opanowanie oraz sprawne stosowanie jest trudną sztuką.

 

Dlatego też w gminie Małkinia Górna w dniu 3 października 2018 roku odbył się I Gminny Konkurs Ortograficzny,,O Pióro Wójta Gminy Małkinia Górna". Konkurs przeprowadzono w Szkole Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej. Komisja konkursowa w składzie: Pani Henryka Godlewska – przewodnicząca komisji oraz członkowie komisji – Pani Danuta Barszcz i Pani Mieczysława Porucznik oceniała prace 78 osób.

Grupą najliczniejszą pod względem uczestników, była kategoria uczniów szkół podstawowych kl. VII- VIII i gimnazjum. Uczestnicy konkursu pisali dyktando ze słuchu.

Ponieważ rok 2018 to czas wielkiego jubileuszu 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowane na konkurs dyktanda zawierały elementy patriotyczne związane z naszą gminą. Z pewnością konkurs ortograficzny,,O Pióro Wójta Gminy Małkinia Górna", był sprawdzianem umiejętności poprawnej pisowni zarówno uczniów, jak i osób dorosłych z naszej gminy.

W rezultacie podczas I edycji Gminnego Konkursu Ortograficznego „O Pióro Wójta Gminy Małkinia Górna” dyktando najlepiej napisali:

- w kategorii uczniów szkół podstawowych kl. IV-VI

I  miejsce - Krystian Barszcz – uczeń klasy 6, SP nr 1 im. Marii Curie - Skłodowskiej w Małkini Górnej

II  miejsce - Natalia Zadrożna – uczennica klasy 6 a, SP nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej

III miejsce -  Zofia Korzeb – uczennica klasy 5 c, SP nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej

- w kategorii uczniów szkół podstawowych kl. VII- VIII i gimnazjum

I  miejsce - Sebastian Ostrowski – uczeń klasy 3 a  gimnazjum – Szkoły Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej

II  miejsce -  Daria Zatorska – uczennica klasy 3a gimnazjum – Szkoły Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej

III  miejsce - Klaudia Skonieczna – uczennica klasy 8 Szkoły Podstawowej w  Orle.

-  w kategorii szkół średnich i dorosłych:

I  miejsce - Karolina Brzostek – uczennica klasy 3 TK Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej

II  miejsce - Małgorzata Rolek – uczennica klasy 1 TK Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej

III  miejsce - Paulina Brzostek – uczennica klasy 4 TG Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej.

Komisja po sprawdzeniu wszystkich prac przyznała również wyróżnienia. W kategorii uczniów szkół podstawowych kl. IV-VI otrzymali je:Szymon Suski – uczeń klasy 6 a SP nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej i Wiktoria Zyśk- uczennica klasy 6 b - SP nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej, w kategorii uczniów szkół podstawowych kl. VII- VIII i gimnazjum wyróżnienie otrzymała Maja Kolator – uczennica klasy 8 Szkoły Podstawowej w Orle i Paulina Dębkowska- uczennica klasy 3a gimnazjum  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostyni, natomiast w kategorii szkół średnich i dorosłych wyróżnienie otrzymała Weronika Zengota – uczennica klasy 3 TG Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej.

 

 

I Gminny Konkurs Ortograficzny ,,O Pióro Wójta Gminy Małkinia Górna" - galeria

I Gminny Konkurs Ortograficzny ,,O Pióro Wójta Gminy Małkinia Górna˝
 
I Gminny Konkurs Ortograficzny ,,O Pióro Wójta Gminy Małkinia Górna˝
 
I Gminny Konkurs Ortograficzny ,,O Pióro Wójta Gminy Małkinia Górna˝
 
I Gminny Konkurs Ortograficzny ,,O Pióro Wójta Gminy Małkinia Górna˝
 
 
I Gminny Konkurs Ortograficzny ,,O Pióro Wójta Gminy Małkinia Górna˝
 
I Gminny Konkurs Ortograficzny ,,O Pióro Wójta Gminy Małkinia Górna˝
 
I Gminny Konkurs Ortograficzny ,,O Pióro Wójta Gminy Małkinia Górna˝
 
I Gminny Konkurs Ortograficzny ,,O Pióro Wójta Gminy Małkinia Górna˝
 
 
I Gminny Konkurs Ortograficzny ,,O Pióro Wójta Gminy Małkinia Górna˝
 
I Gminny Konkurs Ortograficzny ,,O Pióro Wójta Gminy Małkinia Górna˝
 
I Gminny Konkurs Ortograficzny ,,O Pióro Wójta Gminy Małkinia Górna˝
 
I Gminny Konkurs Ortograficzny ,,O Pióro Wójta Gminy Małkinia Górna˝
 
 
I Gminny Konkurs Ortograficzny ,,O Pióro Wójta Gminy Małkinia Górna˝
 
I Gminny Konkurs Ortograficzny ,,O Pióro Wójta Gminy Małkinia Górna˝
 
I Gminny Konkurs Ortograficzny ,,O Pióro Wójta Gminy Małkinia Górna˝
 
I Gminny Konkurs Ortograficzny ,,O Pióro Wójta Gminy Małkinia Górna˝
 
 
I Gminny Konkurs Ortograficzny ,,O Pióro Wójta Gminy Małkinia Górna˝
 
I Gminny Konkurs Ortograficzny ,,O Pióro Wójta Gminy Małkinia Górna˝
 
I Gminny Konkurs Ortograficzny ,,O Pióro Wójta Gminy Małkinia Górna˝
 
I Gminny Konkurs Ortograficzny ,,O Pióro Wójta Gminy Małkinia Górna˝

 

SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Pogoda w Małkini

Our website is protected by DMC Firewall!