Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_150_176_16777215_00_images_496px-POL_gmina_Makinia_Grna_COA_svg.pngZajęcia sportowe dla uczniów - Program powszechnej nauki pływania w klasach II - III szkół podstawowych w Gminie Małkinia Górna pn.: "Umiem pływać" 2018        

                     

 Obraz na stronie grafika_umiem_plywac.jpg

Już po raz trzeci Gmina Małkinia Górna otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki z Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów na  realizację Programu powszechnej nauki pływania dla dzieci z klas II – III szkół podstawowych pod nazwą "Umiem Pływać". W roku 2018 wysokość dofinansowania wynosi 20.000 PLN (41,4%), a całkowity koszt projektu przewidziany jest na kwotę 48.312,00 PLN.

Programem objętych zostanie łącznie 139 uczniów z sześciu szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Program będzie realizowany w okresie od marca do listopada 2018 r w dwóch edycjach:

marzec – maj 2018

wrzesień – listopad 2018.

Zajęcia z nauki pływania będą odbywały się na krytej pływalni w Miejskim Ośrodku Rekreacyjno-Sportowym w Ostrowi Mazowieckiej. Dla każdego uczestnika projektu przewidzianych jest 20 godz. lekcyjnych zajęć, które wykorzystają w ramach 10 wyjazdów wraz z opiekunem.

Program powszechnej nauki pływania zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. Ma na celu upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży oraz nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania.

W minionym roku 2017 w programie wzięło udział 175 uczniów klas II-III szkół podstawowych z naszej gminy. Całkowity koszt projektu wyniósł 49 600 PLN, a wysokość dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki to kwota 24 500 PLN (49,4%).

Wnioski udziału w projekcie ”Umiem pływać 2018”, formularze woli uczestnictwa oraz regulamin  zajęć programu dostępne są w sekretariatach szkół. Wnioski należy składać do dnia 15.02.2018 r. w sekretariacie szkoły, do której uczeń uczęszcza

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!